چرا بیمه عمر

0
2554


بشر از آغاز پیدایش جوامع انسانی، به طور غریزی به دنبال تأمین نیازهای جسمی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خود بوده است. با توجه به همین مسائل بوده که شرکت‌های بیمه با ارائه طرح‌های متفاوت و متناسب با نیازهای مردم در پی تأمین و تسهیل این احتیاجات برآمدند تا در زمان بروز حوادث و اتفاقات ناگوار، شیرازه اقتصادی خانواده‌ها از هم نپاشد و افراد وابسته به شخص متوفی و یا آسیب‌دیده بتوانند از مزایای این تأمین اقتصادی بهره‌مند شوند.

بیمه‌های اشخاص (عمر، حادثه، درمان) یکی از شاخص‌های شناخته‌شده برای سنجش میزان تأمین و رفاه مردم کشورهاست و کشورهایی که افراد آن به فراخور نیاز خود از این تأمین برخوردارند، با اطمینان و اعتماد بیشتری در برنامه‌ریزی، توسعه و گسترش جامعه خویش مشارکت می‌نمایند.

بیمه‌های عمر در مراحل بدوی خود بر پایه اصول علمی و فنی در رابطه با جدول‌های حق بیمه و نحوه انتخاب مخاطرات پایه‌گذاری نشده بود و درواقع پیدایش جدول مرگ‌ومیر نقطه عطفی در تاریخچه بیمه عمر محسوب و به همین دلیل امروزه بیمه‌گران در زمان گزینش بیمه‌گذاران عوامل زیر را برای قبول یا رد یک پیشنهاد و تعیین حق بیمه مناسب وضعیت سنی و سلامت بیمه‌گذار در نظر می‌گیرند:

سن
جنسیت
شغل و حرفه
وضعیت سلامتی و جسمانی
وضعیت ژنتیک خانواده

بیمه عمر علاوه بر پوشش دادن ریسک زندگی افراد در دوران تعهد بیمه‌نامه، وسیله‌ای است که می‌تواند باعث پس‌انداز و توزیع سرمایه‌های جامعه شود. مبالغی که خریداران بیمه در کشورهای توسعه‌یافته در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند ارقام بالایی است و این مبالغ می‌تواند صرف سرمایه‌گذاری‌های پایدار و طولانی‌مدت شود. البته در کشور ما نیز شرکت‌های بیمه‌ای فعالیت‌های بسیار گسترده و کلانی دارند و ارقام بیمه عمر هم به دلیل بالا بودن رقم تعهدات می‌تواند اندوخته خوبی برای شرکت‌ها ایجاد کند. تأثیر رشد بیمه‌های عمر در اقتصاد به‌اندازه‌ای است که نتایج برخی تحقیقات عملی به وجود یک رابطه مستقیم بین توسعه بیمه و رشد اقتصادی تأکید کرده‌اند.

بیمه‌نامه عمر درصورتی‌که توسط یک شرکت بیمه درجه‌یک و توانگر به فروش رسیده باشد و کارشناس فروش شرکت هم اطلاعات قرارداد را به‌درستی و منطبق با شرایط خریدار ارائه کند، هم برای بیمه‌گذار و هم برای جامعه آرامش به همراه خواهد داشت، چراکه بیمه‌گذار می‌داند با اختصاص بخشی از درآمدش خطرات زندگی خود را تحت پوشش قرار داده است و بعد از سپری شدن مدت قرارداد بیمه‌نامه می‌تواند به یک اندوخته قابل‌ملاحظه دست پیدا کند. هرچند خرید بیمه‌نامه در یک تقسیم‌بندی کلی برای افراد گوناگون مزیت‌های مختلفی را به همراه می‌آورد، اما فصل مشترک این مزیت برای همه اقشار جامعه دست‌یابی به خواسته‌هایی است که هنگام خرید بیمه‌نامه مدنظر داشته‌اند.

یکی دیگر از مزایای خرید بیمه عمر نظم دادن به پس‌انداز کردن است. کسانی که تحمل زیادی در پس‌انداز کردن ندارند و هر آن ممکن است همه آنچه را جمع کرده‌اند خرج موارد غیرضروری کنند به‌خوبی می‌توانند از این ویژگی بیمه عمر استفاده کنند.

چرا باید زندگی‌مان را بیمه کنیم؟

به‌طورکلی چهار فاجعه مالی ممکن است برای فرد رخ بدهد، مرگ زودهنگام، ازکارافتادگی، رکود اقتصادی، نداشتن پس‌انداز.
موفقیت تصادفی نیست، نتیجه تصمیمات درست و به‌موقع شماست. تصور کنید اگر والدین ما چنین سرمایه‌گذاری برای ما انجام داده بودند زندگی ما در حال حاضر در چه سطحی می‌توانست باشد؟

 • اگر خدای‌ناکرده اتفاقی برای شما بیفتد استقلال و تمکین مالی خانواده‌تان چقدر برای شما مهم است؟
 • درصورتی‌که نتوانید کارکنید زندگی شما چه وضعیتی خواهد داشت؟
 • آیا برنامه‌ریزی دقیقی برای خانواده‌تان در طول حیات خود و بعدازآن دارید؟
 • آیا علاقه‌مند هستید در آینده شاهد خوشبختی همسر و فرزندانتان باشید؟
 • آیا مایلید فرزندانتان در دانشگاه‌های تراز اول دنیا تحصیل کنند؟
 • آیا دوست دارید از یک زندگی مرفه، بی‌دغدغه و سرشار از آرامش برخوردار باشید؟

 بدانید که:

 • بیمه زندگی، عاشقانه‌ترین نامه و سندی است که برای خود و عزیزانتان ثبت و صادر می‌کنید.
 • در کشورهای پیشرفته مثل ژاپن؛ آمریکا، کانادا و غرب اروپا قسمت اعظم افراد جامعه تحت حمایت بیمه عمر هستند.
 • آیا می‌خواهید کلمه چه کنم را برای همیشه فراموش کنید و در زمره افراد موفق باشید؟
 • اگر خانواده‌ای سرپرست خود را از دست دهد، کدام فقره از دلواپسی به سراغ همسرش خواهد آمد؟
 • آیا فکر می‌کنید راه‌حل بهتری به‌غیراز بیمه زندگی وجود دارد؟
 • آیا تصمیم به یک پس‌انداز و سرمایه‌گذاری مطمئن را در سر می‌پرورانید؟ بهترین وقت برای شروع کدام است؟
 • با یک سرمایه‌گذاری اندک تمام پوشش‌های بیمه‌ای را می‌توانید یکجا داشته باشید.

فردا زمان مناسبتی نیست است! چه اتفاقی بین حالا و بعد قرار است رخ دهد، آیا می‌دانید؟ بهتر نیست یک بیمه‌نامه زندگی درحالی‌که به آن نیازی ندارید داشته باشید بجای وقتی‌که به آن نیاز پیدا کنید اما آن را ندارید؟ بیمه زندگی مانند یک چتر نجات است برای یک خلبان، روزی که به آن نیاز دارید اگر نباشد کاری از کسی ساخته نیست.

اگر فرشته‌ای هستید که به‌تازگی قدم بر روی زمین گذاشته‌اید
اگر سرگرم روزهای زیبا و نوستالژیک کودکی هستید
محصل، دانشجو و یا به‌تازگی زندگی مشترکتان را آغاز کرده‌اید
جوان، میان‌سال، شاغل، خانه‌دار و یا حتی بازنشسته هستید
شما حق‌دارید از یک زندگی بسیار باکیفیت و دوست داشتن برخوردار باشید

بیمه عمر، زندگی شمارا تضمین می‌کند
بیمه عمر یک کالای لوکس نیست، یک ضرورت است

فرصت‌های زندگی همیشه درب خانه ما ایست نمی‌مانند، یک اشتباه کوچک کافی است که عمری پشیمانی به بار بیاورد، چند بار در زندگی‌تان افسوس مهلت‌های ازدست‌رفته را خورده‌اید، همین‌الان برای آینده بهتر تصمیم بگیرید، بهترین هدیه برای شما و عزیزانتان، بیمه زندگی است.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید