ده راهکار مهم ایجاد نظم و انضباط در زندگی و رفتار نمایندگان فروش بیمه عمر (بخش دوم)

0
440


بخش اول مقاله را از اینجا بخوانید 

 مداومت داشته باشید

برای رسیدن به هدف موردنظرتان پشتکار و مداومت داشته باشید. پیگیر کارهای مهمتان باشید و همیشه به دنبال روش‌های جدید و خلاقانه باشید، انتخاب راه خوب یک بخش مهم از برنامه است اما رسیدن به سرمنزل مقصود درگرو استقامت و پیگیری و تداوم درحرکت است، نگاه کنید به جمعیت کثیری از مردم که بیمه عمر و تأمین آتیه را ندارند و این جمعیت، بازار امروز و فردای من و تو است که تحت پوشش قرار دادن این نسل و نسل بعدی وظیفه انسانی من و تو است، پس این اهداف بلندمدت انسان‌های بلندقامت و اهل استقامت را هم می‌طلبد تا سال‌ها در عرصه بیمه عمر تلاش بی‌وقفه کنند و انسان‌های خستگی‌ناپذیری باشند.

 تغییر روش، نه هدف

درصورتی‌که نتایج نامطلوب باشند باید نقشه یا روش اجرای آن را تغییر دهیم. تفکر همراه با نظم و انضباط به ما کمک می‌کند وقتی همه انتقادها به‌سوی ماست ثابت‌قدم باشیم و در مورد اصل کلامِ نظرات دیگران بیندیشیم.
استمرار در عمل در بیمه عمر و تأمین آتیه به معنی به‌روزرسانی اطلاعات و نگرش‌ها و روش‌های موفقیت‌آمیز است شاید شیوه جذبی که در دو سال پیش موفق بوده امروز کارایی نداشته باشد، شاید روشی که دوست من در یک شهر دیگر تجربه کرده برای محله من امروز دیگر کارساز نباشد و من و تو مسئولیم که با بازنگری در همه آنچه که آموخته‌ایم، هرروز با روش‌های جدیدی و با زبان و لحن مناسبی به بازاریابی خود ادامه بدهیم.

 درصدد آموزش مستمر خود باشید

یک نماینده بیمه عمر نمونه که می‌بایست برای همکاران تازه‌وارد الگو باشد حتماً دامنه مطالعات بیمه‌ای و اجتماعی و روانشناسی خود را گسترش می‌دهد و مرتب اطلاعات خود را به‌روزرسانی می‌کند و هر فراز از خوانده و شنیده‌های خود را با تجربیات عملی و با همه آنچه در سطح واقعیت‌های جامعه می‌بیند مقایسه می‌کند و مؤثرترین راه را پیشنهاد می‌دهد.

مطالعه کنید و در کلاس‌های آموزشی حاضر شوید. اگر امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارید در دوره‌های غیرحضوری و آنلاین شرکت کنید، فرصت مطالعه از منابع مجازی امکان دوباره گوش دادن را به شما می‌دهد که این خود خیلی گران‌بها است.

 متمرکز کارکنید نه پراکنده

شما باید عادت کنید از وقتتان درست استفاده کنید. ممکن است شما کاری را شروع کنید ولی در بین کار پیامک یا ایمیلی دریافت کنید و بخواهید آن را بخوانید یا پاسخ دهید یا همکارتان از شما درخواستی داشته باشد شما باید یاد بگیرید حداقل یک و نیم تا دو ساعت بر روی کاری تمرکز کنید و تا کارتان تمام نشده به سراغ کارهای دیگر نروید، یا مثالی جدی‌تر مانند این که وقتی شما به‌عنوان یک نماینده عمر و تأمین آتیه کد رسمی گرفتید و زمینه‌های پیشرفت و توسعه زندگی فردی و خانوادگی برای شما فراهم‌شده مبادا با کمترین نسیم وسوسه‌گر، سراغ شغل‌های فریبنده و کارهای موسمی بروید و بگویید خب اکنون که این کار را آموخته‌ام بروم در گوشه دیگری از بازار شغل و مغازه دیگری هم بزنم حتماً دو درآمد مکمل هم هستند! نه به‌هیچ‌وجه این‌طور نیست، جدا شدن از توجه کامل به شغل اصلی و اولیه باعث می‌شود ستون متمرکز شغلی شما شکسته و تمام آثار تلاش شما فرو بریزد تا حدی که دیگر شاید نتوان جمعش کرد.

 کار تیمی و گروهی را جدی بگیرید

برای کسب موفقیت ماندگار و پیروزی‌های چشم‌نواز من به‌تنهایی موفق نخواهم شد .
در یک سیستم پیشرفته و جامع مانند بیمه عمر و تأمین آتیه، نماینده فروش پس از انجام پروسه بازاریابی، مشاوره و فروش ، مدارک و فرمهای بیمه‌نامه را برای صادر شدن به شعب صدور می‌فرستد تا در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل موجود پرونده نهایی تقدیم بیمه گذار محترم گردد. در بخش‌های دیگر نیازمند همکاری افراد باتجربه و متعددی هستیم که سال‌ها تلاش خود را به‌رایگان در این سازمان در اختیار شما گذاشته‌اند، اعتبار ایشان تقویت‌کننده اطمینان خاطر شما است.

به این کلمات دقت کنید؛ بیمه مرکزی، بانک پاسارگاد، پژوهشکده بیمه و مانند این‌ها، که همه ما با هم می‌توانیم قدم‌های مفیدی برداریم و من و تو نیز در جایگاه سازمانی تعریف‌شده فرصت بسیار ارزنده‌ای را داریم تا به نحوی بدرخشیم و قهرمان زندگی خود و خانواده و پدر و مادرمان باشیم و این‌ها فقط با استقبال از کار گروهی و حضور نرم در کار تیمی میسر می‌شود.

عادت‌های غلطتان را تغییر دهید

نظم و انضباط در تغییر عادت ضروری است. وقتی عادت‌های ما شکل می‌گیرند مانند یک طناب بسیار ضخیم عمل می‌کنند و ماهیت غیرقابل شکستی دارند. مگر اینکه با تحول در اعتقادات و تغییر رویه و تمرین منظم و طولانی‌مدت ما آن‌ها را تغییر دهیم و به نقطه مقابل آن عمل کنیم. باید هر رشته از این طناب عادت را با آرامی و با روشی مناسب از هم بازکنیم تا به‌صورت الیافی درهم‌ریخته درآیند و این کار مستلزم نظمی پایدار است. نظم و انضباط باعث اجرای برنامه‌های ما و بررسی هدفمند نتایج نقشه‌های کاربردی ما می‌شود، مثلاً با مشتری قرار جلسه می‌گذاریم و از سوی دیگر هم عادت داریم دیر از ساعت قرار به جلسه برویم مطمئن باشید مشتری دیگر هیچ رغبتی برای نوشتن و امضا کردن بیمه‌نامه با شما را ندارد و این شما بودید که فرصت را ازدست‌داده‌اید، ولی نگران نباشید هنوز فرصت دارید و می‌توانید از امروز عادت‌های بد خود را به شیک‌ترین و زیباترین رفتارها تبدیل کنید.

پس درس‌های امروز رو باهم تکرار می‌کنیم تا بهتر بیاموزیم؛ برنامه‌ریزی، نگاه به نتیجه نهائی، مقابله با ترس و نگرانی، دوری از اغراق و کج‌فهمی، تغییر عادت‌های غلط، مداومت و پیگیری، تغییر روش نه هدف، آموزش مستمر، تمرکز در کار، کار تیمی و گروهی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید