ما زندگی خود را با حضور در کلاس‌ها، خواندن کتاب و فضای مجازی و جمع‌آوری علم و دانش به کسب مهارت در شغل یا تجارت می‌گذرانیم. اگر دانش به‌تنهایی معرف و عامل پیشرفت و موفقیت است، پس چرا دانشمندان و مدرسان دانشگاهی به‌اندازه کافی در مسیر اهداف اجتماعی خود موفق نیستند؟ چرا بیشتر افراد خیلی از اوقات سردرگم هستند؟
کلید اصلی نظم و انضباط در بکار گیری دانش است، مطمئن هستم اگر دانش خود را بکار نمی‌گیرید واقعاً مهم نیست که چقدر باهوش هستید.

ما زندگی خود را صرف کسب دانش و تجربه می‌کنیم اما باید دانش و مهارت و تجربه را در زندگی و تجارت به‌کارگیریم. باید یاد بگیریم از آن‌ها استفاده کنیم. وقتی دانش خود را بکار گرفتیم باید نتایج را بررسی کنیم و دانش خود را بهبود بخشیم و آن را اصلاح نماییم.

آیا شما درست‌ترین و کاربردی‌ترین تعریف نظم و انضباط می‌دانید؟

امروز دقیق‌ترین تعریف از نظم و انضباط را برای شما نمایندگان محترم بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد و فروشندگاتن بیمه های زندگی معرفی می‌کنیم تا با شناخت و مراعات دقیق آن به اهداف از پیش تعیین‌شده خود برسید.

انجام مهم‌ترین کارهای لازم، به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن در زمان تعیین‌شده منجر به رسیدن به هدف می شود به همین منظور به شما پیشنهاد میکنیم موارد ده‌گانه زیر را با دقت و وسواس ویژه رعایت کنید.

فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی کنید

بر اساس اولویت‌بندی اهدافِ بلندمدت، میان مدت و کوتاه‌مدت خود برنامه‌ریزی کنید. زندگی برای آدمِ بی‌هدف درست مانند یک کلاف سردرگم است. دائماً دور باطل می‌زند، دنبال مقصر می‌گردد و مسئولیت زندگی و اعمال خود را نمی‌پذیرد و درنهایت به هیچ مقصد و مقامی نمی‌رسد. فردی که به دنبال پیروزی است باید هدفی برای خود انتخاب کند، به آن بچسبد و تنها فکر و ذکرش تحقق هدفش باشد.

هدف‌گذاری صحیح مبتنی بر شناخت، اشتیاق و تعهد به اهداف مهم‌ترین گام های موفقیت هستند. اما هدف‌گذاری صرف کافی نیست. شما باید برای اهداف خود برنامه داشته باشید. و طبق مرحله‌بندی‌های واقعی پیش بروید.

شما حتماً از یک سررسید یا دفتر یادداشت مناسب و زیبا و ویژه استفاده کنید

از فرم‌های برنامه‌ریزی به‌روزرسانی شده استفاده کنید

برنامه روزمره و شخصی خود را مانند خواب‌وبیداری و وعده‌های غذایی را منظم کنید حتی از گوشی خود برای به‌موقع بیدار شدن استفاده کنید

از محتوای کلاس‌ها و همایش‌ها و آموزش های مراجع پر محتوا و معتبر بیمه‌ای حتماً یادداشت‌برداری کنید

هرروز صبح اهداف روزانه خود را فهرست کنید و یادداشت کنید و با تمام قدرت آن‌ها اجرا نمایید. این کار را برای اهداف بلندمدت خود هم انجام دهید و در هر مرحله جایگاهتان را با برنامه‌های یادداشت شده خود مقایسه کنید علامت بزنید نواقص را ارزیابی کنید و بخش‌های اجرانشده را با اشتیاق بیشتر پیگیری کنید.

در مسیر راهتان به عقب نگاه نکنید و فقط به نتیجه نهایی فکر کنید

در مسیر پیشرفت مسائل را قابل‌حل ببینید و به دنبال بهترین و مناسب‌ترین راه‌حل باشید و از کلمه مشکل و مانند آن جدا دوری نمایید، شادی حاصل از نتایج تلاش‌ها شوق ما را برای ادامه، تجدیدقوا و پیشرفت پایدار، بیشتر خواهد کرد پس من فقط به تجسم قله و زمان پیروزی فکر می‌کنم و می‌دانم که با حرکت خیلی زود چرخ پیشرفت ما با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتری می‌چرخد و تحقق موفقیت‌های پی‌درپی و حتی بیشتر از سطح انتظار من به‌طور قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. شادی فراوان تجربه موفقیت‌های بیشتر زندگی ما را به‌سوی نیکبختی و بهروزی خواهد برد که در آن بیکاری و غم و اندوه و حد متوسط جایی ندارد.

من و تو در بیمه زندگی کار می‌کنیم که با کارمزد مستمر و تا پایان قرارداد هر بیمه میزان دریافتی ما از یک کارمند ساده بالاتر خواهد بود و با کسب تجربه و پیگیری‌های به‌موقع و گرفتن مشتری‌های ارجاعی زمینه مساعدی برای پیشرفت خود و خانواده خود فراهم کرده‌ایم و برای این کار باید در ایجاد نظم مداوم در زندگی توانمند و مسلط باشیم. من مطمئن هستم که انضباط شخصی پایدار به مهارت ما در تعیین اهداف مدیریت زمان، رهبری، تربیت فرزندان و روابط کمک می‌کند. اگر انضباط شخصی پایدار در زندگی روزمره‌مان را جدی بگیریم این صفت در رفتار ما نهادینه می‌شود و سپس جز اصلی شخصیت و منش ما می‌شود و این‌ها بر اعتبار اجتماعی ما می‌افزاید. با مدیریت واقعی و ارزشمند زمان ناامیدی و دلسردی و خستگی و حالات منفی را از فرهنگ و زبان خود دور می‌کنیم و با افرادی که انگیزه‌های قوی‌تر از ما دارند همراه می‌شویم.

با ترس ها و نگرانی‌هایتان مقابله کنید

نظم و انضباط باعث می‌شود بر صداهای آزاردهنده ذهنی خود چون ترس از شکست، ترس از موفقیت، فقر و دل‌شکستگی غلبه کنیم. وقتی این صداهای آزاردهنده ذهنی خبر از احتمال شکست می‌دهند باید به نظم و انضباط خود ادامه دهید. نظم و انضباط باعث می‌شود احتمال منطقی خطاهای خود را بپذیرید و محدودیت‌ها و موانع رسمی و جدی‌مان را بشناسیم و با توجه مؤکد بر صحنه‌های موفقیت و پیروزی و شادی‌های گذشته‌مان به موج‌های نگرانی راه ورود ندهیم و مانند یک دروازه‌بان قوی و بی‌شکست از حریم قلبی و ذهنی‌مان حراست کنیم چون شایسته یک نماینده بیمه عمر و تأمین آتیه نیست وقتی می‌خواهد بر قله‌های پیروزی و ارتقای رتبه بایستد در آن لحظه به یاد شک و تردید و ترس و نگرانی‌های بیهوده سابق باشد.

از اغراق و کج‌فهمی واقعیت دوری کنید

به‌محض اینکه دوستان و همکاران ما بفهمند که دوست داریم آمار فعالیت‌هایمان را بزرگ‌تر از واقعیت جلوه دهیم و مقداری اغراق کنیم حدس بزنید چه اتفاقی می‌افتد؟ آن‌ها تعمیم می‌دهند و متأسفانه تصور می‌کنند که ما همیشه اغراق می‌کنیم و دیگر هیچ‌گاه مثل سابق به ما توجه نخواهند کرد. میل به اغراق که باعث کج‌فهمی و محدود شدن واقعیت می‌شود در ذات همه ما هست و از زمانی شروع می‌شود که هنوز کودک هستیم.

دلیل من هم روشن است شغل من و تو در بیمه عمر و تأمین آتیه از آغاز تا پایان با متون مستند و اسناد و مصوبات رسمی بیمه‌ای روبرو است و بیمه‌گذار نیز در هر مرحله حامل مفاهیم جدی است که وسواس خود را می‌طلبد و هر نوع حاشیه‌سازی و یا بزرگ‌نمایی و یا پنهان‌کاری موجب شک و تردید در بیمه‌گذار و کاهش اعتبار ما نزد وی می‌شود و مطمئن باشید که حرکت‌های موفقیت‌آمیز ما در آینده بر اساس سوابق و استحکام و دقت در عمل دیروز و امروز ما استوار است.

شخصی می‌گوید: «من این کار را نکردم! من این کار را نکردم!» خوب شاید این کار را کرده یا احتمالاً ارتباطی با این قضیه دارد. این ادامه می‌یابد تا زمانی که بزرگ می‌شویم؛ اغراق در مورد مزایای درمان و سطح پرداخت ها برای افزایش فروش؛ اغراق در ارزش شبکه برای تحت تأثیر قرار دادن دوستان قدیمی اغراق در اینکه در حال عقد قراردادهای مهمی هستیم همه این‌ها پل‌های به‌ظاهر زیبا و فریبنده‌ای هستند که بسیار سست و لغزنده هستند و من و شما به خاطر برنامه‌های مهم و از پیش تعیین‌شده خودمان و احترام و اعتبار اجتماعی خودمان که می‌بایست پایدار بماند حتماً از زیر دیوار شکسته راه نمی‌رویم.

ادامه مقاله را از اینجا بخوانید…

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید