راهنمای ثبت اقساط معوق بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد

0
1791


شاید بارها برای شما نمایندگان محترم فروش بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد پیش‌آمده است که بیمه‌گذارتان مدعی شده که اقساط بیمه عمرش را پرداخت کرده و حتی مستنداتی نیز در دست دارد اما در حین بررسی وضعیت بیمه‌نامه‌اش، موقع گرفتن گزارش اقساط توسط شما یا در زمان تمدید برگه اقساط با جمله آشنای
این بیمه‌نامه دارای اقساط معوق است مواجه شده‌اید!

معمولاً به یکی از دلایل زیر اقساط بیمه عمر پاسارگاد ثبت نمی‌شوند:

۱- بیمه‌گذار از روش‌های غیر مرسوم و توصیه نشده برای پرداخت اقساط استفاده می‌کند

همه روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد را ازاینجا ببینید

۲- بیمه‌گذار قسط دیگری را به‌اشتباه پرداخت کرده است

(مثلاً بجای قسط ماه جاری، قسط بعد یا قبل را پرداخت می‌کند، این مورد در بیمه‌نامه‌های با روش پرداخت ماهانه بسیار شایع است)

۳- به علت خطای درگاه بانکی عملیات لغو شده و طی ۷۲ ساعت مبلغ به‌حساب بیمه‌گذار عودت می‌شود، اما بیمه‌گذار ممکن است تصور کند که قسطش پرداخت‌شده و از عودت مبلغ توسط بانک بی‌خبر باشد

۴- بیمه‌گذار به‌اشتباه فکر می‌کند که قسط را پرداخت کرده درحالی‌که هیچ اقدامی در این مورد ننموده است

۵- خطای عدم ثبت قسط به علت حجم وسیع تراکنش‌های مالی و برخی باگ‌های رایج شبکه بانکی است که تقریباً چنین موردی بسیار نادر و با احتمال نزدیک به صفر می‌باشد


در این شرایط چه باید کرد؟

اگر بیمه‌گذار هستید می‌توانید با مراجعه به پنل ویژه بیمه‌گذاران عمر پاسارگاد از سوابق و اطلاعات بیمه نامه خود باخبر شوید
در نظر داشته باشید که این سامانه به‌صورت ماهانه بروز رسانی می‌شود.

اگر نماینده فروش بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد هستید با مراجعه به سامانه کاربری (پرتال نمایندگی) قسمت گزارش اقساط بیمه نامه می‌توانید از جزییات پرداخت اقساط بیمه‌گذار محترمتان مطلع شوید. این سامانه هر هفته بروز رسانی میشود.

معمولاً عدم ثبت قسط زمانی رخ می‌دهد که بیمه‌گذار قسط دیگری را به‌اشتباه پرداخت کرده یا اصلاً پرداخت نکرده و یا به علت خطای درگاه بانکی عملیات لغو شده و به مبلغ حق بیمه به حسابش عودت شده است، در هر یک از حالات گفته‌شده تکلیف مشخص است و باید اقدام به پرداخت اقساط جاری و آتی اکنید.

اگر قسطی را دو بار پرداخت کرده‌اید نگران نباشید سیستم هوشمند پاسارگاد، پرداختی دوم شما را برای قسط بعدی منظور خواهد کرد.

در حال حاضر امکان پرداخت یک قسط با یک روش پرداخت برای بیش از یکبار امکانپذیر نیست مگر اینکه از دو روش پرداخت مختلف اقدام کرده باشید.


اما اگر مشکل ثبت قسط همچنان وجود دارد، بیمه‌گذار محترم باید مستندات زیر را ارائه کند تا واحد مالی شرکت بیمه پاسارگاد جهت رفع آن اقدام کند.

۱- گزارش اقساط بیمه نامه

۲- تصویر برگه اقساط بیمه نامه
برای مشخص نمودن شناسه قبض و پرداخت اقساطی که پرداختی آن‌ها ثبت‌نشده است

۳-پرینت بانکی جامع و کامل از حداقل ۵ روز قبل تا ۵ روز بعد از پرداخت قسط یا اقساطی که وصول آن‌ها ثبت‌نشده است
در پرینت بانکی باید جزییات پرداخت کاملاً مشخص و ممهور به مهر و امضای بانک صادرکننده باشد.

رسید عابر بانک، رسید دستگاه pos، شماره پیگیری و … به هیچ عنوان قابل قبول و استناد نیست و فقط در صورت تکمیل مستندات گفته‌شده امکان بررسی و ترتیب اثر اقساط ثبت‌نشده توسط واحد مالی شرکت بیمه پاسارگاد ممکن می‌باشد.

پس از تکمیل مدارک و ارائه آن به شعبه حدود بیست روز کاری زمان می‌برد تا به پرونده رسیدگی و نتیجه نهایی به نماینده بیمه‌گذار ابلاغ شود.
درصورتی‌که مستندات کامل و اقناع‌کننده باشد قسط ثبت خواهد شد.
پیشنهاد می‌شود تا زمان تعیین تکلیف این موضوع بیمه‌گذار اقدام به پرداخت سایر اقساط نکند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید