نگاهی به فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری در بازار بورس و بیمه‌های عمر و تأمین آتیه

امروزه تقریباً همه مردم اطلاعاتی هرچند اندک از بازار بورس دارند، در رسانه‌ها و اخبار و اکثر مکان‌ها صحبت از آن است که بازار بورس بازاری مناسب برای سرمایه‌گذاری است و رسانه‌های عمومی افراد را دعوت به فعالیت در این بازار می‌کنند.

بورس کلمه‌ای فرانسوی است
معنای آن در زبان فرانسه کیف پول است

تاریخچه تأسیس اولین بورس به اواخر قرن چهارده و اوایل قرن پانزده میلادی در کشور هلند برمی‌گردد؛ اما بورس به‌صورت مدون از دو قرن پیش شروع به فعالیت کرده است. در حال حاضر با پیشرفت فنّاوری و استفاده از ابزارهای الکترونیکی بیشتر معاملات در بورس از طریق رایانه صورت می‌گیرد.

بازار بورس زیر نظر نهاد واحد نظارتی که معمولاً سیاست‌های آن توسط بالاترین مراجع ذی‌ربط دولتی در هر کشور اعمال می‌گردد فعالیت می‌کند.
بازارهای بورس مالک سهام شرکت‌ها نمی‌باشند بلکه بازارهای پیشرفته و با فنّاوری بالایی هستند که خریداران و فروشندگان همدیگر را در این بازار ملاقات می‌کنند.

در کنار بانک‌های مرکزی، بورس هر کشور نمادی از اقتدار و توانمندی‌های اقتصادی آن کشور محسوب می‌شود.

معروف‌ترین بورس‌های جهان عبارت‌اند از:

بورس نیویورک
نزدک
بورس لندن
بورس توکیو
بورس فرانکفورت
بورس پاریس
بورس شانگهای
بورس تهران
بورس استرالیا
بورس امارات

بازار بورس بازار خوبی برای سرمایه‌گذاری است ولی حتی افراد خبره و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بازار بورس با داشتن کادری مجرب در بعضی مواقع با سقوط سهام شرکتی روبرو می‌شوند.

در بازار بورس هیچ‌وقت سرمایه و حتی سود سرمایه تضمین‌شده نیست و حتی در هنگام ورشکستگی شرکت، سرمایه افراد از طرف ارگان دولتی تضمین نمی‌شود.

در بازار بورس برای بهره‌وری بیشتر و تحلیل و بررسی شرایط بازار، سرمایه‌گذاران باید به‌صورت حضوری و مجازی و در اکثر زمان‌ها بورس را رصد کنند.

شرایط اقتصادی روز دنیا، تورم، تصمیمات و تهدیدات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی، رکود و نوسانات عرضه و تقاضا تأثیر بسیار زیادی روی بورس و سهام سرمایه‌گذاران دارد؛ و این موضوع برای فعالان این حوزه هیجان، استرس و مشغله فکری زیادی ایجاد می‌کند.

برای فعالیت در بورس باید اطلاعات لازم، تخصصی و آموزش‌های مربوطه را کسب نمود و بسیار بااحتیاط و ترجیحاً با سرمایه کم و خرید سهام گوناگون اقدام کرد.

بیمه‌های عمر و تأمین آتیه (زندگی) که قدمت آن به بیش از صدها سال در دنیا می‌رسد امروزه در همه کشورهای دنیا به‌عنوان یکی از مطمئن‌ترین و مناسب‌ترین ابزار برای تأمین رفاه و بالا بردن کیفیت زندگی مردم جامعه مطرح است.
با یک پس‌انداز سیستماتیک و کاملاً تأییدشده که در همه کشورها توسط بیمه‌های مرکزی‌شان تضمین‌شده است، بیمه‌گذاران می‌توانند در زمان دلخواه، سرمایه مورد نیاز خود را دریافت کنند.

در کنار سرمایه‌گذاری تدریجی و اثربخشی که به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک شایانی می‌کند، سرمایه‌گذاران بیمه‌های عمر از پوشش‌های مختلفی چون عمر، حوادث و درمان برخوردار می‌باشند. سرمایه‌شان کاملاً معاف از مالیات بوده و غیرقابل توقیف است.

شرکت‌های بیمه با سرمایه‌های بیمه‌گذارانشان در بخش های مختلف اقتصادی سرمایه‌گذاری نموده و ایشان را در سودهای حاصله سهیم می‌کنند حتی اگر شرکت‌های بیمه در همه سرمایه‌گذاری‌هایشان ضرر کنند، این ضرر و زیان متوجه بیمه‌گذاران نیست.

شرکت‌های بیمه از نوع شرکت‌های سهامی عام می‌باشند و اغلب آن‌ها در فرابورس حضور دارند و اتفاقاً چند سالی است که نقش پررنگی در این زمینه‌دارند. اما سرمایه‌گذاری بورسی و غیر بورسی شرکت‌های بیمه فقط در تعیین سودهای مشارکت در منافع بیمه‌گذارانشان تأثیر دارد که همواره بیش از سودهای تضمین‌شده است؛ و ضرر و زیان‌های احتمالی حتی در فعالیت‌های بورسی متوجه بیمه‌گذاران عمر نخواهد بود.

همه شرکت‌های بیمه به‌اتفاق تحت ضمانت و نظارت بیمه مرکزی بوده همه فعالیت‌هایشان دقیقاً بر مبنای مصوبات ابلاغ‌شده از سوی شورای عالی بیمه و بیمه مرکزی کشور است.

می‌توان با رجوع به ضرب‌المثل معروف:

همه تخم‌مرغ‌ها تون رو در یک سبد نچینید

در کنار یک سرمایه‌گذاری بورسی که هم‌زمان با سود و زیان فراوانی ممکن است روبه باشد، یک سرمایه‌گذاری مطمئن مانند بیمه عمر که لازمه یک زندگی بدون دغدغه است انجام داد.

خرید بیمه عمر از یک نظر مثل خرید لباس می‌ماند چراکه باید لباسی خریداری کنید که علاوه بر اینکه کیفیت خوبی دارد و برازنده شماست از همه مهم‌تر باید مناسب شما، اندازه شما و به عبارتی برای شما دوخته‌شده باشد.

اینکه کجای ایران عزیزمان هستید اصلاً مهم نیست؛ و حتی میزان اطلاعات شما در مورد طرح‌های مختلف بیمه‌های عمر وزندگی نیز خیلی اهمیت ندارد.
مرجع تخصصی الو بیمه عمر آمادگی دارد تا به شما ایرانیان گرامی در جای‌جای وطن عزیزمان مشاوره‌های حرفه‌ای، تخصصی، کاملاً منصفانه و 100% رایگان ارائه دهد.

خرید آگاهانه و متناسب با شرایط شماست که جذابیت بیمه عمر وزندگی را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود به انتخاب و تصمیم خود افتخار کنید.

الو بیمه عمر پیدا و پنهان بیمه عمر را به شما نشان می‌دهد و همه آنچه باید بدانید و آنچه را که باید داشته باشید برای شما طراحی و تقدیمتان می‌کند.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید