خاص یا خاص‌تر شاید هم خاص‌ترین…!

هرروزه رسانه‌ها و مردم خبری مبنی بر بیماری صعب‌العلاجی که سلامتی وزندگی افراد بسیار زیادی را تا پیش‌ازاین به خطر انداخته بود و حالا به جان یکی از انسان‌های دیگری افتاده است را منعکس می‌کنند.
هرچقدر که علم پزشکی پیشرفت می‌کند و دستاوردهای جدیدی حاصل می‌شود، نسل جدیدی از بیماری‌ها نیز پدیدار می‌شود. در این میان امراضی نام‌آشنا اما خاص همواره و در طول سالها زندگی را برای افراد بسیار زیادی سخت و حتی غیرممکن کرده‌اند.

سرطان، سکته و پیوند اعضای اصلی بدن که منشأشان در اکثر اوقات نوع تغذیه، آلودگی هوا و عوامل محیطی؛ دخانیات، استرس و عوامل ژنتیکی است بلای جان بسیاری از انسان‌ها می‌شود. هزینه‌های بالای درمان و تبعات جسمی و روحی آن حیات را برای این بیماران سخت و نفس‌گیر می‌کند. اگرچه بسیاری از این افراد با امید و اندیشه‌ها و احساسات خوب و مثبت توانسته‌اند سلامتی خود را تا حد بسیار زیادی به دست آورند.

باید بیماران خاص را همچون بیماری خاصشان در کانون توجهات قرارداد، اما این افراد زمانی که در صحت و سلامت کامل هستند و هنوز بیماری به سراغشان نرفته علاوه بر رعایت استانداردهای سلامتی وزندگی باید اقدامات پیشگیرانه از قبیل خرید پوشش‌های بیمه‌ای مناسب نیز انجام دهند.

ازجمله عرضه‌کنندگان پوشش‌های بیمه‌ای که مناسب بیماران خاص باشد، شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه عمر هستند. البته نحوه پرداخت هزینه به بیماران خاص در شرکت‌های بیمه متفاوت است، در اکثر شرکت‌ها نسبت به هزینه‌ای که بیمار متحمل شده (تا سقف تعیین‌شده) و ارائه مستندات بیماری خسارت پرداخت می‌شود، اما در شرکت بیمه پاسارگاد نحوه پرداخت خسارت به‌صورت غرامتی بوده و بدون در نظر گرفتن هزینه‌ای که بیمار انجام داده و فقط با گزارش پزشکی بیماری خاص به وی خسارت پرداخت می‌شود.

بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد با تعریف مشخصی که از بیماری خاص در اساس‌نامه خود دارد ازجمله حامیانی است که پوشش بیمه‌های خاص را به بیمه‌گذارانش عرضه می‌کند. در این تعریف هرگونه عارضه‌ای که عملکرد اعضا بدن را مختل کند و ناشی از سرطان، سکته قلبی یا مغزی، جراحی عروق کرونر و پیوند اعضا باشد یک عارضه یا بیماری خاص تلقی می‌شود؛

بیماری‌های تحت پوشش امراض خاص (بر اساس نظریه نظام پزشکی کشور):

  1.  سکته قلبی (Myocardial Infarction)
  2.  سکته مغزی (Stroke)
  3.  جراحی عروق قلب (Coronary Artey Surgery)
  4.  سرطان (Cancer)
  5.  پیوند اعضای اصلی بدن (Main-Organ-Graft)

پوشش امراض خاص بیمه عمر و تأمین آتیه بیمه پاسارگاد تا سقف 200 میلیون تومان برای مجموع هر پنج نوع بیماری و برای هر بیماری تا سقف 60 میلیون تومان است، و بیمه‌شده می‌تواند در هر زمان متناسب با مبلغ پرداختی از این پوشش برخوردار گردد.

میزان غرامت پرداختی در صورت حادث شدن بیماری‌های خاص بسته به سن و حق بیمه‌های پرداختی متفاوت است به‌عنوان‌مثال شخصی که با ماهانه 200 هزار تومان خود را بیمه می‌کند درصورتی‌که به هر یک از این بیماری‌ها دچار شود به ازای هر بیماری مبلغ 21/600/000 تومان دریافت می‌کند.

محاسن پوشش بیماری‌های خاص بیمه عمر پاسارگاد:

  • بیمه‌شده بدون نیاز به ارائه صورت هزینه می‌تواند، از پوشش بیماری‌های خاص بیمه عمر پاسارگاد بهره‌مند می‌شود.
  • نکته قابل‌توجه در بیمه عمر پاسارگاد این است که در صورت استفاده از یک پوشش، امکان استفاده از پوشش‌های دیگر در همان سال یا سالهای بعد نیز وجود دارد که این‌یکی از بزرگ‌ترین مزایای بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد است. البته در مورد هر بیماری خاص تنها یک‌بار در کل مدت قرارداد می‌توان از این سرمایه استفاده کرد.
  • از آنجائی که سرمایه بیماری‌های خاص به‌عنوان غرامت پرداخت می‌شود، ربطی به پرداختی سایر سازمان‌ها و نهادها (تأمین اجتماعی، تکمیل درمان و …) و نیز حضور یا عدم حضور در بیمارستان ندارد و تنها با ارائه پرونده پزشکی و گواهی پزشک متخصص قابل پرداخت است.

این پوشش به افراد 12 تا 60 ساله تعلق می‌گیرد و دوره انتظار آن 3 ماه از شروع بیمه است.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید