احتمالاً شما هم جز آن دسته افرادی هستید که بین انتخاب و خرید بیمه عمر وزندگی و بیمه تأمین اجتماعی دو دل هستید، شاید با توجه به ماهیت متفاوت بیمه تأمین اجتماعی و بیمه عمر انجام مقایسه بین این دو بیمه‌نامه از اول کار درستی نباشد، به همین منظور هر دو بیمه‌نامه را به‌صورت تخصصی بررسی و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بیمه عمر و تأمین اجتماعی چه تفاوتی باهم دارند؟

با توجه به قانون کار بیمه تأمین اجتماعی برای همه افراد شاغل اجباری است. حق بیمه تأمین اجتماعی هرساله توسط وزارت کار مشخص می‌شود و نسبت به مبلغ حقوق محاسبه و تعیین می‌گردد. طول مدت این بیمه‌نامه 30 سال بوده و دارنده این بیمه‌نامه در طول مدت قرارداد می‌تواند از پوشش‌های درمانی آن استفاده و در پایان مدت ۳۰ ساله نیز از مستمری این بیمه‌نامه بهره‌مند می‌شود.

مزایای بیمه تأمین اجتماعی

بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی می‌تواند از برخی از پوشش‌های بیمه تأمین اجتماعی ازجمله ازکارافتادگی، بیماری‌ها، بارداری و خدمات درمانی آن استفاده نمایند.

هر فرد بیمه‌شده در بیمه تأمین اجتماعی می‌تواند افراد تحت تکفل را تحت پوشش قرارداد و آن‌ها نیز بتوانند از خدمات این بیمه‌نامه استفاده کنند.

داشتن دفترچه درمانی به‌منظور استفاده از برخی خدمات رایگان در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های متعلق به سازمان تأمین اجتماعی، سابقه کاری، بیمه بیکاری و دریافت حقوق در ایام بیکاری به‌صورت محدود از دیگر مزایای این بیمه‌نامه است.

معایب بیمه تأمین اجتماعی

مبلغ حق بیمه‌ای که برای تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود، غیرقابل‌برگشت بوده و امکان بازخرید و برداشت از اندوخته و دریافت وام روی حق بیمه‌های پرداختی وجود ندارد.
در صورت فوت بیمه‌شده، مبلغی که به بازماندگان و وراث قانونی پرداخت می‌شود بسیار ناچیز است و فقط به وراث قانونی بر اساس قانون انحصار وراثت پرداخت می‌شود.
مدت‌زمان قرارداد بیمه تأمین اجتماعی کاملاً مشخص بوده و بر اساس قانون فرد باید تا ۳۰ سال این مبالغ را پرداخت نماید.

معمولاً در طی سال‌های بیمه‌ای و در صورت عدم ادامه قرارداد هیچ مبلغی به‌عنوان اندوخته عودت داده نمی‌شود.
دریافت وام به‌صورت بسیار محدود و با تشریفات پیچیده اداری امکان‌پذیر است.

تغییر در شرایط بیمه‌نامه تأمین اجتماعی سخت و محدود است.

در پایان مدت قرارداد امکان پرداخت سرمایه به‌صورت یکجا وجود ندارد و فقط به‌صورت مستمری پرداخت می‌شود.

و اما در مورد بیمه عمر که از قدمت و سابقه بسیار زیادی برخوردار است و محبوب‌ترین رشته بیمه‌ای در دنیاست باید بدانید که برای خرید این بیمه‌ها در کشور عزیزمان ایران هیچ اجباری وجود ندارد. ماهیت بیمه‌های عمر درواقع پوشش و ضمانت زندگی افراد است و با تشکیل یک صندوق سرمایه‌گذاری آتیه ساز و پوشش ریسک‌ها و مخاطرات بزرگ زندگی از بیمه‌شدگان حمایت می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مزایای بیمه عمر داشتن پوشش‌های بیمه‌ای در کنار سرمایه‌گذاری است

دریافت وام بدون نیاز به ضامن از مزایای مهم بیمه عمر است. بیمه‌شده می‌تواند به‌دفعات تا ۹۰ درصد از اندوخته بیمه‌نامه را وام بگیرد. گرفتن وام از محل بیمه عمر نیاز به هیچ‌گونه ضامن و وثیقه بانکی نداشته و خود بیمه‌نامه، ضامن این وام است.
اگر فرد بیمه‌شده حتی بعد از پرداخت یک قسط از حق بیمه عمر فوت نماید، سرمایه فوت عادی و یا حادثه به‌اضافه اندوخته بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.
انتخاب میزان حق بیمه پرداختی و انتخاب روش پرداختی حق بیمه در بیمه‌نامه عمر به انتخاب خود فرد است و وی می‌تواند در طول مدت بیمه‌نامه میزان حق بیمه را افزایش یا کاهش داده و حتی اغلب شرایط بیمه‌نامه را تغییر دهد.
پرداخت سود تضمینی، سود مشارکت و سود مرکب به بیمه‌نامه‌های عمر از مزایای سرمایه‌گذاری این بیمه است.
معافیت مالیاتی بیمه‌نامه‌های عمر می‌تواند گزینه قابل‌توجهی برای همه افرادی باشد که می‌خواهند یک سرمایه‌گذاری مناسبی داشته باشند.
انتخاب ذینفعان بیمه‌نامه عمر توسط خود فرد بیمه‌شده مشخص می‌شود و حتی می‌توان در طول مدت قرارداد ذینفعان بیمه‌نامه را بارها تغییر دهند.
بازخرید بیمه‌نامه و دریافت مبلغ بازخرید از مزایای بیمه عمر است. پس از 6 ماه از شروع قرارداد بیمه عمر شما می‌توانید نسبت به دریافت وام و یا حتی بازخرید آن اقدام کنید.
معافیت از پرداخت حق بیمه از پوشش‌های ارزنده بیمه ایی برای افراد شاغل است.

از آن جاییکه بیمه عمر ارزنده‌ترین دارایی ما یعنی جان و عمرمان را بیمه می‌کند داشتن آن به همه افراد جامعه حتی اشخاصی که انواع بیمه درمانی، تکمیلی و حتی اجتماعی را دارند توصیه می‌شود.

باید گفت بیمه‌های عمر جایگزین هیچ بیمه‌نامه دیگری نیستند، نه بیمه تأمین اجتماعی و نه بیمه‌نامه‌های درمانی. با توجه به همه مزایایی که بیمه عمر برای فرد بیمه‌شده دارد، خرید بیمه عمر می‌تواند مکملی برای بیمه تأمین اجتماعی باشد.

خرید بیمه عمر از یک نظر مثل خرید لباس می‌ماند چراکه باید لباسی خریداری کنید که علاوه بر اینکه کیفیت خوبی دارد و برازنده شماست از همه مهم‌تر باید مناسب شما، اندازه شما و به عبارتی برای شما دوخته‌شده باشد.

اینکه کجای ایران عزیزمان هستید اصلاً مهم نیست؛ و حتی میزان اطلاعات شما در مورد طرح‌های مختلف بیمه‌های عمر وزندگی نیز خیلی اهمیت ندارد.
مرجع تخصصی الو بیمه عمر آمادگی دارد تا به شما ایرانیان گرامی در جای‌جای وطن عزیزمان مشاوره‌های حرفه‌ای، تخصصی، کاملاً منصفانه و 100% رایگان ارائه دهد.

خرید آگاهانه و متناسب با شرایط شماست که جذابیت بیمه عمر وزندگی را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود به انتخاب و تصمیم خود افتخار کنید.

الو بیمه عمر پیدا و پنهان بیمه عمر را به شما نشان می‌دهد و همه آنچه باید بدانید و آنچه را که باید داشته باشید برای شما طراحی و تقدیمتان می‌کند.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید