هفت باور قدرتمند موفقیت از منظر آنتونی رابینز

0
516


قدرت ایمان و باورهای ما در موفقیت‌هایی که کسب می‌کنیم نقش برجسته‌ای دارد. ایمان عبارت است از هر نوع اصلِ راهنما، باور، یقین و یا گرایشی که به زندگی معنا بخشیده و آن را جهت دهد، سرآغاز سعادت و شادکامی این است که بدانیم باورهای ما اختیاری است.
برخلاف فکر ما عقیده چیزی است که آگاهانه انتخاب می‌کنیم، پس شما به عنوان یک مشاور و نماینده بیمه عمر یا هر صنف دیگری در حوزه کاری خود باید عقایدی را انتخاب کنید که شما را به پیروزی رهنمون گرداند و برعکس از ترویج عقایدی که جلوی حرکت شما را می‌گیرد دوری‌کنید.
ایمان مانند قطب نمایی است که شما را به‌سوی اهداف از پیش تعیین شده شما راهنمایی می‌کند. نوعی تصور درونی است که رفتارهایتان را مدیریت می‌کند. اگر به موفقیت عقیده داشته باشید نیروی لازم برای رسیدن به آن را در شما ایجاد می‌کند و اگر به شکست ایمان داشته باشید، آن پیام‌های ذهنی متاسفانه شما را به شکست می‌کشاند.

جان استوارت میل: “یک انسان با ایمان، معادل نود و نه فرد علاقه‌منداست”.

آنتونی رابینز برای ایمان پنج منبع را معرفی می‌کند:

اولین منبع ایمان محیط است. اینجاست که دور تسلسل ایجاد می‌شود. به‌طوری‌که هر موفقیت موجب موفقیت دیگر می‌شود؛ و هر شکست، شکستی دوباره به بار می‌آورد.

دومین منبع ایمان وقایع کوچک و بزرگ است. هر یک از شما تجربیاتی دارید که هرگز از یاد نمی‌برید. این تجربیات در شما باورهایی ایجاد می‌کنند که هرگز از یاد نمی‌برید.

سومین منبع ایجاد ایمان علم است. تجربه مستقیم، دیدن و شنیدن و خواندن شرح موفقیت دیگران و یا استفاده از جهان‌بینی آن‌ها راه کسب علم است.

چهارمین منبع، انتظارات گذشته ماست. باور به توانایی انجام کار به انسان قدرت پیشگویی می‌دهد.

پنجمین منبع این است که برنامه‌های آتی را هم‌اکنون در ذهن خود پیاده کنیم. اگر هدف به‌اندازه کافی بزرگ باشد رسیدن به آن آسان‌تر می‌شود؛ زیرا هدف بزرگ، شور و هیجان بیشتری ایجاد می‌کند، نیروهای نهفته را بیدار می‌کند و موتور وجود را به حرکت درمی‌آورد.

آنتونی رابینز: ایمان دری به‌سوی بهروزی می‌گشاید و بزرگ‌ترین نیرویی است که منشأ خیر و نیکی در زندگانی می‌شود.

قدرت باور و ایمان

هر موفقیت، موفقیت تازه ایجاد می‌کند؛ و موجب موفقیت‌های روزافزون می‌شود. هر توفیقی باور شما به قابلیت‌هایتان را افزایش می‌دهد تا آنجا که اهداف بزرگ‌تری برای خود در نظر بگیرید. اگر دانش‌آموزی انتظار مردودی داشته باشد چقدر از توانایی‌های خود را بکار می‌گیرد؟ آیا استعدادهای واقعی خود را نمایان خواهد کرد؟ بعید است.

انتظار شکست، شکست‌های بیشتری را برای شما خواهد آورد. یک دور باطل که شما را روزبه‌روز به ضعف می‌کشاند و آثار مخربی بر باورها و اعتقاداتتان دارد. واقعیت آن چیزی است که شما تصور می‌کنید. اگر دارای افکار مثبت و سازنده باشید، این افکار و عقاید را خودتان ایجاد کرده‌اید. اگر عقاید منفی داشته باشید آن‌ها را هم خودتان آفریده‌اید.

هفت باور قدرتمند که باعث موفقیت می‌شود:

اثر شگفت انگیز باورهای شما در موفقیتتان انکار ناپذیر است. راه موفقیت این است که هدفتان را بدانید، دست به عمل بزنید، بدانید که به چه نتایجی دست‌یافته‌اید و قدرت انعطاف‌پذیری داشته باشید تا به موفقیت برسید. در مورد اعتقادات نیز چنین است. باید باورهایی را بیابید که شما را دلگرم کند و به مقصودی که می‌خواهید برساند، سپس آن‌ها را مدل‌سازی کنید. هفت باور زیر به افراد نیرو می‌دهد که استعدادهای خود را بیشتر بکار گیرند، دست به اقدامات بزرگ‌تر بزنند و نتیجه بزرگ‌تری به دست آورند.

باور یک: هر حادثه دارای دلیل و مقصودی است که به مصلحت شماست.

تمام افراد موفق توانایی‌های خارق العاده ای در استفاده از هر موقعیت و امکاناتی دارند تا به نتایج دلخواه برسند. هرچه عکس العمل محیط منفی و مخرب باشد این افراد به امکانات می‌اندیشند. آن‌ها عقیده دارند در بطن هر حادثه ناخوشایندی، دانه‌ای است که روزی ثمر خواهد داد و منافع بسیار به بار خواهد آورد. تمام افراد موفق دنیا چنین باور قدرتمندی را در ذهن خود شکل داده‌اند. اعتقاد به محدودیت‌ها انسان را محدود می‌کند. پس محدودیت‌ها را نادیده بگیرید و با قدرت بیشتری دست به عمل بزنید.

باور دو: چیزی به نام شکست وجود ندارد. فقط نتایج موجودند.

مردان موفق کسانی نیستند که شکست نمی‌خورند، بلکه آن‌ها در هر کاری نتایج را می‌بینند. ایشان نتایج را بکار می‌برند و نتایج تازه‌تری می‌گیرند. آن‌ها عدم پیروزی را نمی‌بینند، به آن اعتقادی ندارند و آن را به‌حساب نمی‌آورند. بزرگ‌ترین عامل بازدارنده اغلب مردم ترس از عدم پیروزی است. چیزی به نام شکست وجود ندارد، آنچه هست نوعی نتیجه است. اگر این نتیجه‌ها دلخواه شما نیستند، نحوه عمل را عوض کنید تا به نتایج دلخواه برسید.

کسانی که از شکست می‌ترسند پیشاپیش اموری را که اتفاق نخواهد افتاد به خود تلقین می‌کنند. ترس ها و تردیدها به شما خیانت می‌کنند، مانع تلاش شما می‌شوند و شما را از موفقیت‌ها محروم می‌سازند.

رابرت شولر: «اگر می‌دانستید که در هیچ کاری شکست نمی‌خورید چه می‌کردید؟”

 

باور سه: مسئولیت هر اتفاقی را به گردن بگیرید

شما باید بپذیرید که مسئول زندگی خود هستید. تا شما اجازه ندهید هیچ کس و هیچ اتفاقی نمی‌تواند تأثیر مثبت یا منفی بر زندگی‌تان داشته باشد. وقایع زندگی را خودتان به وجود می‌آورید، خواه با رفتار، خواه با افکار و همه آن‌ها برای شما آموزنده‌اند. قبول مسئولیت از بهترین معیارهای توانایی و بلوغ شخص است. اگر اعتقادی به شکست نداشته باشید حتماً به نتایج دلخواه می‌رسید. کافیست قبول مسئولیت کنید و بدانید که چیزی را از دست نمی‌دهید. اگر بر خود مسلط باشید موفق می‌شوید.

 

باور چهار: برای بهره بردن از چیزی شناخت کامل آن لازم نیست

بسیاری از افراد موفق معتقدند برای استفاده از چیزی لازم نیست همه‌چیز را درباره آن بدانند. در مدل‌سازی موفقیت زمان منبع باارزشی است که چیزی جایگزین آن نمی‌شود. می‌توان رفتار افراد موفق را مطالعه کرد و نحوه عملکرد آن‌ها را دقیق کشف کرد و سپس عین همان کارها را تکرار کرد.

 

باور پنج: بزرگ‌ترین سرمایه شما دیگران‌اند

افراد موفق دارای حس احترام و تحسین قوی نسبت به دیگران‌اند. مسئله عمده، رفتار شایسته با مردم است. هیچ موفقیتی بدون احساس صمیمیت و یگانگی با دیگران به وجود نمی‌آید. راه موفقیت آن است که گروه موفقی را تشکیل دهیم که بتوانند باهم همکاری کنند. باید همیشه مراقب رفتار خود باشید و دائماً رفتارتان را اصلاح کنید. اعمال و رفتار خود را متعادل نمایید تا به سوی مقصد مورد نظر خود حرکت کنید. باید بتوانید به صورت عملی رفتار خود را با مردم شایسته سازید.

 

باور شش: کار نوعی تفریح است

مارک تواین می‌گوید راز موفقیت اینست که شغل خود را جزو تفریحات خود بدانید. بعضی افراد دیوانه‌وار به کار می‌پردازند زیرا عاشق کارشان هستند. این افراد همیشه در کار خود موفق هستند. اگر راه‌های خلاقانه‌ای برای انجام کارهای خود بیابید، شوق و شوری در شما پیدا می‌شود که بازهم کار خود را به نحو بهتر انجام دهید. اگر نگاه شما به کارتان زحمت و مشقت و کار اجباری برای تأمین معاش خانواده باشد به احتمال زیاد چیز دندان گیری هم گیرتان نمی‌آید.

 

باور هفت: هیچ توفیق پایداری بدون پشتکار به دست نمی‌آید

افراد موفق می‌خواهند به هر قیمت موفق شوند و چیزی را که می‌خواهند به چنگ آورند. آن‌ها به نیروی پشتکار و استقامت ایمان دارند و می‌خواهند “به هر قیمتی موفق شوند” علت اصلی موفقیت افراد موفق دنیا، این باور قدرتمند است که به هر قیمتی که شده موفق شوند.

آنا پاولفا: “راز موفقیت این است: هدفی را بی‌وقفه دنبال کنید”.

اکنون شما به آگاهی رسیده‌اید. قدم بعدی اینست که دست به عمل بزنید و این هفت باور قدرتمند که زیر بنای موفقیت هر فردی است را در خود ایجاد کنید. روش‌های خود را عوض کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

خوانندگان محترم سایت الو بیمه عمر و نمایندگان فعال بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد که مسیر موفقیت خود در فروش بیمه عمر را با مطالعه و تحقیق و تجربه دنبال می‌کنند، همیشه دارای روحیه مثبت و انگیزه‌های بالاتر و جدید و ارائه طرح‌های نو برای جذب مشتری بیمه عمر هستند.

یک نماینده فعال بیمه عمر همیشه عملکرد خود را با الگوهای علمی و عملی در بیمه مقایسه می‌کند و هر روز نتایج فعالیت‌های خود را با اهداف از پیش نوشته شده خود می‌سنجد و نتیجه ارزیابی خود را در دفترچه ویژه‌ای ثبت می‌کند.

یک نماینده بیمه عمر هوشیار باورهای کهنه را به کناری گذارده و اعتقادات پایه‌ای خود را مرتب پالایش می‌کند و از درون این تغییر و تحول در اندیشه‌ها و رفتارهای مفید و مؤثر به گروهی از یقین‌های سازنده می‌رسد، ااو آینده را با خلاقیت‌های خود می‌سازد.

آنچه که در الو بیمه عمر مد نظر و در اولویت ما می‌باشد و مجدانه از همکاران خود در سراسر کشور انتظار داریم، این است که علاوه بر پیگیری مستمر و مطالعه و به روز رسانی اطلاعات بیمه‌ای خود، برنامه‌های دراز مدت زندگی خود و بیمه شدگان و مشتریان ارجاعی و بیمه شدگان آینده را در دیدگاه خود ببینند و بقیه مسائل را فرع این اهداف ببینند و هر راه و روش و یا هزینه‌های جاری و تبلیغی را در مسیر تحقق زندگی ایمن و آرامش دائمی همه بیمه شدگان ببینند و تمام همت و جهت تلاش خود را معطوف آسایش امروز و فردای بیمه شدگان که در واقع و به تمام معنا ولی نعمت ما هستند ببینند و اطمینان داشته باشند که امروز با همه دستاوردهای کوتاه و بلند می‌گذرد و آنچه که برای ما می‌ماند اعتبار و سابقه مثبت در رفتار و اقدام بموقع و تلاش خالص برای سامان دهی زندگی و اعتلای سطح زندگی تمام بیمه شدگان است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید