دلایل عدم واریز کارمزد نمایندگان فروش بیمه عمر پاسارگاد

0
1426


شاید برای شما (به‌عنوان نماینده فروش بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد) هم پیش آمده باشد که در یک یا چندین نوبت کارمزد فروش نمایندگی خود را دریافت نکرده باشید و این موضوع منجر به ناراحتی و حتی نا امیدی شما شده باشد.
قبل از هر چیز همه دلایلی که باعث می‌شود کارمزد شما واریز نشود یا ظاهراً واریز نشده باشد را با هم بررسی می‌کنیم.

به ازای فروش و صدور هر بیمه نامه عمر در هر ماه،
کارمزد نمایندگی شما در محدوده ۱۲ ام تا ۱۸ ام ماه بعد واریز می‌گردد

۱- اگر به‌تازگی شروع به فعالیت کرده‌اید یعنی به عبارتی در اولین ماه کاری خود هستید، یک یا چند بیمه‌نامه فروخته‌اید و منتظر دریافت کارمزد هستید اما مبلغی به حسابتان واریز نشده است احتمال دارد که به علت مغایرت شماره‌حساب یا خوانا نبودن آن، کارمزدی از سوی بیمه پاسارگاد برای شما واریز نشده است.

۲- معمولاً بانک پاسارگاد برای واریزهای زیر پنجاه هزار تومان پیامک ارسال نمی‌کند. اگر کارمزد کمتر از این مبلغ باشد پیامکی برایتان ارسال نمی‌شود. از طریق همراه بانک یا اینترنت بانک پاسارگاد، گردش حساب خود را بررسی و از واریز یا عدم واریز کارمزد خود مطلع شوید.

۳- ممکن است شما بیمه‌نامه‌هایی با روش‌های پرداخت مختلف (سه‌ماهه، شش ماه، سالانه) فروخته باشید، طبیعتاً کارمزد این بیمه‌نامه‌ها در سررسیدهای زمانی متبوع خود واریز می‌شود، به همین خاطر ممکن است در یک یا چندین ماه کارمزدی برای شما واریز نشود.

۴- اگر خود و اعضای خانواده‌تان را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داده‌اید (ویژه نمایندگان رسمی)، شرکت بیمه پاسارگاد هرماهه مبلغی تحت عنوان حق بیمه تکمیلی از کارمزد شمارا کسر خواهد کرد، اگر کارمزد شما تکافوی مبلغ حق بیمه تکمیلی را ندهد الباقی آن از کارمزد ماه بعد شما کسر خواهد شد.

۵- ممکن است اقدام به دریافت وام نمایندگی یا مدیر فروشی کرده باشید پس باید این انتظار را داشته باشید که اقساط وام از کارمزدتان کسر شود.

۶- بیمه‌گذاران شما در یک یا چندین ماه ممکن است به علت فراموشی یا عدم استطاعت مالی اقدامی جهت پرداخت اقساط خود ننموده‌اند، پس باید منتظر کاهش کارمزد و یا عدم واریز آن باشید.

۷- اما مهم‌ترین دلیل عدم واریز کارمزد از سوی شرکت بیمه پاسارگاد این است که شما نماینده محترم فروش بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد بیش از شش ماه است که شروع به فعالیت کرده‌اید و هنوز موفق به دریافت کد رسمی نمایندگی نشده‌اید.


از اولین روز ورودتان به صنعت بیمه و فروش نخستین بیمه‌نامه‌ها شش ماه فرصت دارید تا با اخذ کد رسمی (فروش دستکم ۱۰ بیمه‌نامه، قبولی در آزمون بیمه‌های زندگی بیمه مرکزی، قبولی در مصاحبه شفاهی بیمه پاسارگاد، تأییدیه سو پیشینه و عدم اعتیاد) موقعیت خود را تثبیت و مسیر رو به رشد بیمه را طی کنید. درصورتی‌که در مدت فوق به هر دلیلی نتوانید کد رسمی نمایندگی خود را دریافت کنید، کارمزد شما مسدود خواهد شد، اما تمام حق‌الزحمه‌های شما در حساب بستانکاری‌تان ذخیره و به‌محض دریافت کد رسمی از سوی شما تقدیمتان می‌گردد.

نمایندگان محترم فروش بیمه عمر پاسارگاد اگر به هر یک از دلایل فوق کارمزدی برایتان واریز نشده است قبل از هر چیز جزییات کارمزد خود را از سامانه کاربری (پرتال نمایندگی) تان چک کنید، گردش حساب بانکی‌تان را در محدوده زمانی ۱۲ ام تا ۱۸ ام ماه مورد نظر از طریق همراه بانک یا اینترنت بانک پاسارگاد با دقت بررسی کنید و درنهایت از طریق مشاور هادی خود موضوع را بررسی کنید.

برای اطلاع از جزییات کارمزد خود اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید