سود مشارکت در منافع

0
944

یکی از عمده‌ترین دلایل گرایش مردم نسبت به خرید بیمه‌های عمر وزندگی تضمین سودآوری این بیمه‌هاست. دقیقاً تا پایان مدت قرارداد بیمه‌گذاران از یک صندوق سرمایه‌گذاری صد در صد تضمین‌شده برخوردارند؛ اما این فقط یک ضمانت اجرایی اولیه و در حین حال لازم‌الاجراست و علاوه بر این سود تضمین‌شده، دارندگان بیمه‌های عمر و تأمین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد از منافع حاصل از سرمایه‌گذاری شرکت در بخش‌های مختلف اقتصادی بهره‌مند خواهند بود.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای بیمه عمر نیز همین مشارکت در سرمایه‌گذاری است. بیمه عمر پول‌های خرد را از سطح جامعه جمع می‌کند و با آن‌ها در پروژه‌های سود زا سرمایه‌گذاری می‌کند. همین امر باعث به گردش درآمدن اقتصاد در سطح کلان می‌گردد.

سود مشارکت در منافع درواقع حاصل سرمایه‌گذاری بیمه‌گذاران شرکت بیمه پاسارگاد در پروژه‌های گروه مالی قدرتمند پاسارگاد است، به‌عبارت‌دیگر شرکت بیمه پاسارگاد از محل حق بیمه‌ها و سپرده‌های بیمه‌گذاران در پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری نموده و علاوه بر تضمین سود سالانه، ۸۵% منافع حاصل از آن سرمایه‌گذاری رابین بیمه‌گذاران بیمه عمر و تأمین آتیه خود تقسیم می‌نماید.

سرمایه‌گذاری‌های گوناگون، جسورانه و درعین‌حال هوشمندانه و بسیار کم ریسک معمولاً سود سرشاری را عاید دارندگان بیمه‌های عمر می‌کند. انجام این سرمایه‌گذاری‌ها فقط در تخصص و توان شرکت‌های بیمه است، چراکه علاوه برداشتن سرمایه کافی از بهترین و زبده‌ترین و حرفه‌ای‌ترین کارشناسان مالی و اقتصادی برخوردارند.

سند محکم و قانونی مبنی بر اجباری بودن تخصیص سود مشارکت در منافع

آیین‌نامه ۶۸ بیمه‌های زندگی بیمه مرکزی- فصل چهارم- مشارکت در منافع

ماده ۱۱- مؤسسات بیمه مکلف‌اند در انواع بیمه‌های زندگی جز در بیمه‌های خطر فوت زمانی، بیمه‌گذارانِ بیمه‌های زندگی خود را در حداقل ۸۵ درصد منافع حاصل از مجموع معاملات بیمه‌های مذکور سهیم نمایند.

از سود مشارکت در منافع یا همان سود دوران مشارکت بیشتر بدانید:

  • یکی از محاسن سرمایه‌گذاری در بیمه‌های عمر این است که بیمه‌گذاران علاوه بر دریافت سود تضمینی از سود مشارکت در منافع نیز برخوردار می‌باشند.
    میزان سود مشارکت در پایان هرسال مالی مشخص می‌شود و به ذخیره ریاضی بیمه‌نامه‌ها افزوده می‌شود.
  • سود مشارکت در منافع ممکن است هرساله تغییر یابد و نسبت به سال قبل و بعد افزایش یا کاهش داشته باشد.
  • همه شرکت‌های بیمه سرمایه‌گذاری‌های متفاوتی را در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهند و بیمه‌گذاران عمر خود را نیز در این سرمایه‌گذاری سهیم می‌کنند.
  • نحوه محاسبه سود مشارکت به‌صورت روزشمار و مرکب است، منظور از سود مرکب پرداخت سود به سودهای سال‌های قبل بیمه‌نامه است که همه این سودها باهم تجمیع شده و یک اندوخته بسیار قابل‌توجهی را شکل می‌دهد.
  • میزان سود مشارکت در شرکت‌های مختلف کاملاً متفاوت است و هر یک از شرکت‌های بیمه بر اساس نوع سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهد سود متفاوتی را به بیمه‌گذاران خودپرداخت می‌کنند. میزان سود مشارکتی که به بیمه‌نامه‌های عمر پرداخت می‌شود برای هرسال متفاوت بوده و نمی‌توان درباره سود سال‌های آینده عددی را پیش‌بینی کرد.
  • معیار برخی از افراد برای خرید بیمه عمر، همین سود مشارکت است که پرداخت می‌شود، اما این موضوع به‌تنهایی نمی‌تواند معیار کاملی برای انتخاب شرکت بیمه است.
  • پس از تصویب و اعلام سود مشارکت توسط شرکت‌های بیمه، سود مشارکت آن سال به ذخیره ریاضی بیمه‌نامه‌های عمر بیمه‌گذاران افزوده می‌شود و از این سود به‌عنوان سود قطعی یاد می‌شود.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید