جمعه, 24 سپتامبر, 2021

تاکنون ۶۰ شرکت در گروه مالی پاسارگاد ایجادشده است. گروه مالی پاسارگاد از بانک، بیمه و مجموعه‌ای از شرکت‌ها تشکیل‌شده است که در زمینه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، خدمات پرداخت الکترونیک، بیمه، بیمه اتکایی، کارگزاری سهام، سرمایه‌گذاری، لیزینگ ماشین‌آلات، لیزینگ ساختمان، صنعت ساختمان، صنعت و معدن، انرژی و سایر امور خدماتی مشغول به فعالیت است.

برخی از شرکتهای گروه مالی پاسارگاد

بانک پاسارگاد حاصل یک تفکر 8 ساله است که از سال 1376 توسط مدیران یا راهبران فکری آن پایه‌گذاری شده و از نیمه دوم سال 1383 گام‌های اجرایی برای تاسیس بانک برداشته شد. بانک پاسارگاد به موجب مجوز 2849/ه مورخ 1384/6/22 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با سرمایه 3500 میلیارد ریال که تماماً پرداخت شده است فعالیت خود را آغاز نمود که از این رقم 2000 میلیارد ریال به وسیله موسسان پرداخت شده و 1500 میلیارد ریال با پذیره‌نویسی همگانی به وسیله 34000 نفر خریداری شده است. در حال حاضر سرمایه بانک پاسارگاد 50.400 میلیارد ریال می‌باشد.

شرکت بیمه پاسارگاد به منظور ارائه خدمات بیمه ای در سطح استانداردهای جهانی، کسب سود متوازن و همسو با مصالح و منافع ملی و فعالیت در زمینه بیمه های زندگی و غیرزندگی ( به طور مستقیم و قبولی اتکائی ) توسط گروه مـالی پاسـارگاد تأسیس شده است. این شرکــت در تـاریخ 1385/11/18 و تحــت شماره ۲۹۰۰۷۰ در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.
بیمه پاسارگاد را بیشتر بشناسید.

دانشگاه غیرانتفاعی – غیردولتی خاتم در سال 1375 به همت جمعی از اساتید دانشگاه که تجربه طولانی در امر تدریس و مدیریت آموزش عالی و دانشگاه داشتند، با اخذ مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان موسسه آموزش عالی غیردولتی خاتم تأسیس و با پذیرش دانشجو در 4 مقطع کارشناسی ارشد شروع به فعالیت نمود.
بر اساس طرح سطح‌بندی مؤسسات غیردولتی که در سال ۱۳۹۴ توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام پذیرفت، دانشگاه خاتم موفق به احراز سطح یک‌درمیان ۲۶۹ موسسه آموزشی غیردولتی گردید.
در سال ۱۳۹۴ ضمن ارائه کارنامه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اعم از کمی و کیفی و گسترش رشته‌ها و دانشکده‌ها و جذب هیئت‌علمی تمام‌وقت، شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ ۹۴/۹/۲۹ با ارتقاء سطح موسسه به دانشگاه موافقت اصولی و در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ موافقت قطعی به عمل آورد و ۳ دانشکده فنی و مهندسی، مدیریت و علوم مالی و علوم انسانی نیز تبدیل به قطعی گردید که در حال حاضر دانشکده هنر و معماری نیز به مجموعه دانشکده‌ها اضافه‌شده است.

شرکت مبنای خاورمیانه (سهامی خاص) در تاریخ 1385/10/06 تأسیس و با شماره 286449 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.
آخرین سرمایه ثبت‌شده شرکت مبلغ 5,850,000,000,000 ریال است.

زمینه فعالیت شرکت:
سرمایه‌گذاری و یا مشارکت در ایجاد، اجرا، توسعه، تکمیل، بازسازی و راه‌اندازی انواع طرح‌های صنعتی مربوط به صنایع معدنی و فلزی (مبنا یعنی معدن به‌جای نفت ایران) و نیز سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و فعالیت‌های بازرگانی در داخل و خارج از کشور.
سرمایه‌گذاری و مشارکت در ایجاد، اجرا و توسعه طرح‌های صنعتی، کشاورزی، ساختمانی، بازرگانی و تولیدی.

شرکت لیزینگ پاسارگاد در تاریخ ۱۳۸۳/۱۲/۰۳ تحت نام شرکت سرمایه‌گذاری و لیزینگ توسعه بازار سرمایه ملل با سرمایه اولیه ۲ میلیارد ریال به شماره ثبت ۲۴۱۵۱۵ توسط اشخاص حقیقی به ثبت رسید. عمده سهام شرکت در ابتدای سال ۱۳۸۵ توسط بانک پاسارگاد خریداری گردید و با تغییر نام شرکت به لیزینگ پاسارگاد (سهامی خاص) فعالیت خود را آغاز نمود.

شرکت بیمه اتکایی ایرانیان به عنوان اولین شرکت بیمه اتکایی سهامی عام با مالکیت خصوصی پس از ثبت در سازمان بورس و اوراق بهادار، در تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۲۲ تحت شماره ۳۷۰۳۷۳ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۲۰۲۵۲۲ در اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسید. پس از ثبت شرکت ، پروانه فعالیت شرکت برای انجام عملیات بیمه اتکایی در کلیه رشته های بیمه ای در تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۲۵ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر شد.
ارزش بازار این شرکت در حال حاضر حدود 110 میلیون دلار می باشد.

زمینه فعالیت شرکت
قبول بیمه های اتکایی و اتکایی مجدد ، در کلیه رشته های بیمه از بازارهای داخلی و خارجی بر اساس پروانه فعالیت صادره از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در محدوده ظرفیت و مقررات مربوطه
تأسیس، مشارکت و یا اداره صندوق های بیمه اتکایی داخلی و خارجی
تحصیل پوشش اتکایی در ارتباط با تعهدات بیمه ای پذیرفته شده
سرمایه گذاری از محل سرمایه ،اندوخته ها ، ذخایر فنی و سایر منابع مالی شرکت در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب شورایعالی بیمه
عرضه خدمات مشاوره ای ، جانبی و تکمیلی در زمینه بیمه های اتکایی
فعالیت در سایر زمینه هایی که با هدف ها و موضوع فعالیت شرکت مرتبط و مکمل آن باشد

این شرکت فعالیت خود را از سال 1385 به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های بانک پاسارگاد، در بازار سرمایه آغاز کرده است. در سال‌های اخیر همواره در بین 10 کارگزار برتر قرار داشته و تمامی خدمات موجود در بازار سرمایه را ارائه نموده است. ترکیب سرمایه انسانی شرکت با عنایت به گسترش خدمات هرساله در حال رشد بوده و در حال حاضر به‌عنوان یکی از کارگزاران پیشرو در ارائه خدمات به‌روز، مبتنی بر فناوری‌های نوین کشور، ارائه‌دهنده خدمات معاملات برخط (Online Trading) می‌باشد تا دسترسی سریع ، آسان و مطمئن را برای سرمایه‌گذاران به سیستم معاملاتی فراهم نماید.

شرکت گسترش انرژی پاسارگاد “PEDC” (سهامی خاص)،اولین شرکت خصوصی فعال در زمینه‌های مشترک برق، نفت و گاز فعالیت خود را ارسال ۱۳۸۷ باهدف توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و حوزه‌های بالادستی نفت و گاز (اکتشاف، استخراج و خدمات حفاری)، میان دستی نفت و گاز (انتقال خط لوله، تجارت و مخازن)، پایین‌دستی نفت و گاز (پتروشیمی و پالایش) و برق، یوتیلیتی و انرژی‌های تجدید پذیر (تولید، توزیع، فروش برق در داخل و خارج از کشور و خدمات بهره‌برداری و نگهداری نیروگاه‌ها) آغاز نموده است و در حال حاضر با مالکیت کامل یا بخشی از ظرفیت نیروگاه‌های خریداری‌شده جمعاً به قدرت نامی حدود ۲۰۰۰ مگاوات عملیات بهره‌برداری و همچنین احداث و توسعه نیروگاه‌ها به ظرفیت ۱۶۰۰ مگاوات را در مرحله مذاکرات نهایی و شروع عملیات اجرایی دارد

در راستای تقویت مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت و ارتقا سلامت هموطنان و با توجه به کمبود فضای فیزیکی در حوزه سلامت و با در نظر گرفتن نیازهای اعلامی وزارت بهداشت و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی گروه مالی پاسارگاد در ارائه خدمات شایسته به مردم شریف کشورمان، شرکت نسیم سلامت پاسارگاد در تاریخ 94/03/27 با هدف سرمایه گذاری، مدیریت بهره برداری و ارائه خدمات مربوط به حوزه سلامت تأسیس گردیده است که در این راستا اقدام به تأسیس 7 بیمارستان به ظرفیت 7000 تخت به همراه امکانات جانبی از قبیل هتلینگ و مسکونی مناسب و سایر امکانات پشتیبانی و همچنین مجموعه‌های دانشگاه علوم پزشکی در سطح بالاترین استانداردهای بین المللی در شش شهر قم، قزوین، اهواز، مشهد، کرج و تهران گردیده است. این بیمارستان‌ها بر اساس مدل مشارکتی بخش خصوصی و دولتی (PPP) فعالیت می‌نمایند و با همکاری وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 60% ظرفیت بیمارستان‌های ذکر شده با بالاترین کیفیت و تعرفه دولتی به هموطنان ارائه خدمت می‌نماید.

شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان (سهامی عام) نخستین سنگ بنای ایجاد گروه مالی پاسارگاد باهدف بسترسازی و راهبری فرآیند تشکیل یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های مالی و اقتصادی کشور از طریق جذب سرمایه‌های مردمی و بخش خصوصی و به‌کارگیری آن‌ها در فعالیت‌های متنوع و پربازده اقتصادی با آرمان گام نهادن در مسیر اعتلای ایران اسلامی در تیرماه هزار و سیصد و هشتاد و چهار شکل گرفت و اکنون جایگاه یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین شرکت‌های هلدینگ متعلق به بخش خصوصی در ایران را به خود اختصاص داده است.

مأموریت شرکت:
شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان با مدیریت و هم‌افزایی زنجیره ارزش‌افزوده محصولات و خدمات گروه مالی پاسارگاد باعث اعتلا و سرآمد سازی فعالیت‌های بانک پاسارگاد شده و با صیانت و ارتقاء منافع ذینفعان استراتژیک خود باعث بالندگی مسئولیت‌های اجتماعی گروه خواهد شد.

اهداف کلان شرکت:
قرارگرفتن در بین پنج شرکت برتر کشور(رتبه بندی100 IMI)
سرآمدترین هلدینگ اقتصادی-مالی کشور با جامع‌ترین زنجیره ارزش‌افزوده محصولات و خدمات
ایجاد هم‌افزایی در بین شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد به‌منظور کسب حداکثر بازده اقتصادی با اولویت‌بخشی به زنجیره خدمات و محصولات بانک پاسارگاد
تأسیس و راهبری بزرگ‌ترین شرکت تأمین سرمایه کشور
حضور مؤثر در بازارهای مالی بین‌المللی

شرکت خدمات مالی بانک پاسارگاد (سهامی خاص) عضو قدیمی کانون مشاوران اعتباری سرمایه گذاربانکی، یکی از واحدهای مجموعه گروه مالی پاسارگاد می‌باشد که به عنوان بازوی کارشناسی و فکری در کنار مجموعه بانک به خصوص حوزه اعتباری فعالیت می‌نماید. این شرکت در خرداد ماه سال 1385 باهدف ارائه خدمات کارشناسی، مشاوره مالی و ارزیابی وثایق ملکی، تحت شماره 2272111 ثبت قانونی گردیده است.

شرکت سرمایه‌گذاری بانک پاسارگاد در سال 1384 به‌صورت شرکت سهامی عام تأسیس‌شده و در حال حاضر بانام شرکت ارزش‌آفرینان پاسارگاد (سهامی عام) ثبت‌شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و از واحدهای تجاری فرعی بانک پاسارگادمی باش.

زمینه فعالیت شرکت

سرمایه‌گذاری و یا مشارکت در تأسیس بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، موسسه‌های مالی و اعتباری، شرکت‌های کارگزاری اعم از کارگزاری در بورس اوراق بهادار و یا بورس‌های کالا، شرکت‌های خدمات مالی و سایر امور و فعالیت‌های مشابه

سرمایه‌گذاری در خرید، فروش، اداره، در اختیار گرفتن، تأسیس، ایجاد، توسعه، تکمیل، واگذاری و اجاره انواع کارخانه‌ها و واحدها و شرکت‌های فعال در بخش‌های خدماتی، بازرگانی و تولیدی اعم از صنعتی و معدنی، کشاورزی، ساختمانی و هرگونه اموری که به نحوی از انحاء با فعالیت‌های فوق مرتبط باشد در داخل و خارج از کشور

سرمایه‌گذاری در خرید، مشارکت، در اختیار گرفتن، اجاره، رهن، واگذاری و فروش اموال منقول

انجام دادن معاملات کلیه سهام و اوراق بهادار

انجام دادن سایر کارها، امور و عملیاتی که به‌طور مستقیم و یا غیرمستقیم برای تحقق هدف‌های شرکت لازم و مفید بوده و یا در جهت اجرای موضوع فعالیت شرکت، ضرورت داشته باشد

سرمایه‌گذاری و مشارکت در شرکت‌های فعال در بخشهای خدماتی، بازرگانی و تولیدی

اهداف و مأموریت

قرار گرفتن در بین سه شرکت برتر هلدینگ سرمایه‌گذاری از لحاظ فروش در 5 سال آینده

شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد (سهامی خاص) به عنوان یکی از شرکت های گروه مالی پاسارگاد و با مسئولیت راهبری خدمات پرداخت الکترونیک به عاملیت از سوی بانک پاسارگاد در بهمن ماه 1384 آغاز به کار نموده است.

اهداف و ماموریت
کسب رتبه برترین شرکت PSP کشور از طریق :
صدور انواع کارتها از جمله کارت اعتباری، نقدی، هدیه، بن کارت و….
نصب پایانه های POS در مراکز تجاری
خدمات درگاه اینترنتی، راهبری سیستم های خدمات کارت شامل سیستم های مجازی و پرداخت معمولی
پیاده سازی انواع پروژه های مرتبط با صنعت کارت
تنوع محصولات در حوزه پرداخت های اینترنتی و موبایلی

شرکت ساختمان شهر سازی هشتم (سهامی خاص) در تاریخ 1385/05/15 تحت شماره 276311 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

زمینه فعالیت شرکت:
سرمایه‌گذاری و یا مشارکت در احداث پروژه های ساختمانی و واگذاری آن‌ها به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم
سرمایه‌گذاری در خرید، فروش، اداره، در اختیار گرفتن، تأسیس، ایجاد، توسعه، تکمیل، واگذاری و اجاره انواع واحدهای مسکونی، اداری، رفاهی، تجاری، کارخانه‌ها و واحدها و شرکت‌های فعال در بخش‌های تولیدی اعم از صنعتی و معدنی، کشاورزی، ساختمانی و هرگونه اموری که به نحوی از انحاء با فعالیت‌های فوق مرتبط باشد در داخل و خارج از کشور و واگذاری حصه دارایی‌ها به اشخاص ثالث از طریق تسهیلات اجاره اعتباری
سرمایه‌گذاری در خرید، مشارکت، در اختیار گرفتن، اجاره، رهن، واگذاری و فروش اموال منقول و غیرمنقول دایر و بایر و جذب سرمایه‌گذاری
واگذاری، اجاره، عرضه و فروش واحدها و شرکت‌های مورد سرمایه‌گذاری پس از آماده‌سازی و اعمال اصلاحات ساختاری موردنیاز چه از طریق بورس اوراق بهادار و چه از طریق دیگر

شرکت توسعه انبوه‌سازی پاسارگاد، به‌صورت سهامی خاص در سال 1386 به شماره 319762 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است.

زمینه فعالیت شرکت:
سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی و ارائه خدمات مشاوره‌ای و امکان‌سنجی و بررسی و نظارت فنی پروژه‌های ساختمانی

شرکت خدمات ارزی و صرافی پاسارگاد (سهامی خاص) در تاریخ 138۸/6/28 بر اساس مجوز شماره ۱۱۷۰۱۰ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تحت شماره ۳۵۴۵۱۱ در اداره کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری به ثبت رسیده و فعالیت خود را وفق مجوز شماره ۱۷۹۳۵۴ مورخ ۱۳۸۸/۶/۲۸ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تاریخ ۱۳۸۸/۱۰/۲۱ آغاز نموده است.

شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا)، شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه (Venture Capital) گروه مالی پاسارگاد است که در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۷ تحت شماره ۴۲۶۶۵۵ به ثبت رسیده است.

مأموریت شرکت:
شناسا به‌عنوان یک سرمایه‌گذار ماجراجویانه با تکیه‌بر ارزش‌های امانت‌داری و رفتار حرفه‌ای و تلفیق مفاهیم نوآوری، سازمان‌دهی، سودآوری و ارزش‌آفرینی و با مأموریت ارتقای وضعیت سلامت و سبک زندگی افراد جامعه و استفاده بهینه و پایدار از منابع طبیعی درزمینهٔ شناسایی، شکل‌دهی، تجاری‌سازی، سازمان‌دهی و راهبری کسب‌وکارهای نوآور مستعد رشد و بالندگی مبتنی بر فناوری‌های حوزه‌های سلامت، مدیریت منابع طبیعی و سبک زندگی به فعالیت مشغول است.

شرکت مدیریت ساختمانی آریان پاسارگاد در تاریخ ۱۳۸۷/۳/۶ به‌صورت شرکت سهامی خاص تأسیس‌شده و طی شماره ۳۲۵۸۱۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

زمینه فعالیت شرکت:
فعالیت‌های اساسی شرکت درزمینهٔ سرمایه‌گذاری و مدیریت در پروژه‌های آماده‌سازی و ساختمانی به‌طور مستقل و یا با مشارکت انبوه‌سازان اعم از آماده‌سازی اراضی و یا ساخت واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، درمانی، ورزشی و قبول عاملیت به‌منظور بررسی، نظارت فنی و بازرسی فنی و مدیریت ساخت در بخش ساختمان و مسکن و ارائه خدمات مشاوره‌ای و کارشناسی امکان‌سنجی پروژه‌های ساختمانی می‌باشد. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی و ارائه خدمات مشاوره‌ای و امکان‌سنجی و بررسی و نظارت فنی پروژه‌های ساختمانی

شرکت تأمین آتیه سرمایه انسانی پاسارگاد (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۴ به شماره ۲۸۵۵۷۴ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.

زمینه فعالیت شرکت:
مشارکت در خرید، فروش، اداره، در اختیار گرفتن، تأسیس، ایجاد، توسعه، تکمیل و اجاره و واگذاری انواع کارخانه‌ها و شرکت‌های فعال در بخش‌های خدماتی، بازرگانی و تولیدی و انجام دادن معاملات مجاز بازرگانی

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریان (آیکو) با شعار تبلور دانش مالی در ارزش‌آفرینی در راستای ارائه خدمات بهینه و مؤثر مالی، جهت‌دهی صحیح به امور مالی افراد حقیقی و حقوقی، ارائه مشاوره به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و کمک به توسعه و تعمیق بازارهای مالی باهدف استفاده از آخرین پیشرفت‌های دانش مالی در سال 1389 تأسیس گردیده است.

زمینه فعالیت شرکت:
انجام فعالیت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری، سبد گردانی و پردازش اطلاعات مالی توصیه به خرید، فروش، نگهداری اوراق بهادار، اظهارنظر راجع به ارزش اوراق بهادار، مشاوره درزمینهٔ مدیریت ریسک، مشاوره در زمینه‌های طراحی و تشکیل نهادهای مالی

شرکت لیزینگ ماشین‌آلات و تجهیزات بانک پاسارگاد به‌عنوان بیست و سومین شرکت لیزینگ در ایران در تاریخ ۱۳۸۱/۰۶/۱۹ تحت شماره ۱۹۲۰۲۱ باشخصیت حقوقی شرکت سهامی خاص در اداره ثبت مؤسسات و شرکت‌های غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است.

زمینه فعالیت شرکت:
این شرکت در زمینه خرید کالاهای سرمایه‌ای برای متخصصان فعال در بخش‌های تولیدی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، ساختمانی، اداری، راه‌سازی، صنایع بالادستی و پایین‌دستی و همچنین خدماتی و حرفه‌ای در قالب لیزینگ (اجاره اعتباری) و یا فروش اقساطی و یا تأمین منابع مالی جهت سرمایه در گردش قطعات و لوازم‌یدکی در قالب قراردادهای خرید و اجاره مجدد و همچنین مدیریت نقدینگی طبق شرایط و مقرارت مندرج در دستورالعمل‌های اجرایی شرکت لیزینگ در حال فعالیت می‌باشد.

هلدینگ فناپ به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های ICT خصوصی ایران با تکیه‌بر توانایی سرمایه‌های انسانی و دانش‌بنیانی خود، در ۶ حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل پرداخت و تجارت الکترونیکی، ارتباطات و سرویس‌های ارزش‌افزوده، خدمات مالی (بورس، بانک و بیمه)، سلامت هوشمند و خدمات عمومی، راهکارهای جامع یکپارچه فناوری اطلاعات و پروژه های بزرگ فناوری اطلاعات در قالب EPC فعالیت می کند. این هلدینگ حدود 2000 نفر همکار دارد.

چشم انداز
هلدینگ فناپ در افق زمانی ده ساله، شرکتی با ویژگی برترین شرکت ICT کشور و یکی از 10 بنگاه برتر منطقه در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (سهامی عام) میدکو با تکیه‌بر دانش و تخصص و نیز پشتوانه بانکی، معدنی و صنعتی در سال ۱۳۸۶ تأسیس و در تاریخ ۱۳۸۶/۹/۱۶ تحت شماره ۳۱۰۶۴۳ در اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی ثبت گردید. این شرکت با تغییر مدیریت از سال ۱۳۸۷ مصمم شد تا با گام نهادن در راستای سیاست‌های مرتبط دولت با بندهای الف، ب و ج اصل ۴۴ قانون اساسی، باهدف توسعه معادن و صنایع معدنی، تقویت بخش خصوصی، کاهش تصدی‌گری دولت، توسعه کارآفرینی صنعتی و معدنی و بالفعل ساختن ظرفیت‌های بالقوه کشور، تلاش پیگیر و مستمر داشته باشد.
این گروه پیشرو که در زمینهٔ تخصصی معدن و صنایع فعالیت می‌نماید؛ به لحاظ حجم طرح‌ها و ماهیت آن‌ها در حال تبدیل‌شدن به ۱ مدل توسعه‌ای برای کشور است.