تولید دستگاه تحریک‌کننده الکتریکی شنوایی برای نخستین بار در ایران توسط شرکت دانش‌بنیان طنین پرداز پاسارگاد

0
251

تولید دستگاه تحریک‌کننده الکتریکی شنوایی برای نخستین بار در ایران توسط شرکت دانش‌بنیان طنین پرداز پاسارگاد

توسط شرکت دانش‌بنیان طنین پرداز پاسارگاد صورت گرفت؛ تولید دستگاه تحریک‌کننده الکتریکی شنوایی برای نخستین بار در ایران

دستگاه تحریک‌کننده الکتریکی شنوایی برای نخستین بار در ایران توسط شرکت دانش‌بنیان طنین پرداز پاسارگاد- زیرمجموعهٔ شرکت شناسا- تولید و پروانه ساخت آن صادر شد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، شرکت دانش‌بنیان طنین پرداز پاسارگاد، زیرمجموعهٔ شرکت شناسا، برای نخستین بار در ایران موفق شد با بهره‌گیری از دانش و تخصص جوانان، دستگاه تحریک‌کننده الکتریکی شنوایی را تولید کرده و پروانهٔ ساخت آن را از وزارت بهداشت اخذ کنند.

بر اساس این خبر، دستگاه مذکور جهت انجام تست (TPST (Transtympanic Promontory Stimulation Test برای بیماران کاشت حلزون شنوایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این تست برای بیماران بزرگ‌سال پیش از عمل جراحی جهت اطمینان از صحت عملکرد اعصاب شنوایی و سیستم شنوایی مرکزی انجام می‌گیرد که بدین ترتیب می‌توان از هدر رفت منابع درمانی پیش از جراحی ممانعت به عمل آورد.

پیش‌ازاین نیز با حمایت شرکت شناسا دستگاه بیرونی سیستم کاشت حلزون شنوایی ”+TAPPS”و همچنین ربات اگزواسکلتون – نوعی ربات کمک حرکتی- تولیدشده بود. تولید این محصولات با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از نمونهٔ خارجی آن، کمک شایانی به بیماران و جلوگیری از خروج ارز از کشور کرده است.

گفتنی است شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا)، شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه (Venture Capital) گروه مالی پاسارگاد است. این شرکت به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، با تکیه‌بر ارزش‌های امانت‌داری و رفتار حرفه‌ای و تلفیق مفاهیم نوآوری، سازمان‌دهی، سودآوری و ارزش‌آفرینی، با مأموریت ارتقای وضعیت سلامت و سبک زندگی افراد جامعه و استفاده بهینه و پایدار از منابع طبیعی درزمینهٔ شناسایی، شکل‌دهی، تجاری‌سازی، سازمان‌دهی و راهبری کسب‌وکارهای نوآور مستعد رشد و بالندگی مشغول است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید