پرداخت بیش از ۴ میلیارد ریال خسارت در آتش‌سوزی بازار ایکی قاپیلار تبریز

0
223

شرکت بیمه پاسارگاد در پی وقوع آتش‌سوزی با ابعاد گسترده در بازار ایکی قاپیلار تبریز و مهار حریق با تلاش آتش‌نشانان مبلغ ۴ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال خسارت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به زیان دیدگان حادثه پرداخت کرد.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، در روز ۱۸ اردیبهشت‌ماه به علت اتصال برق، آتش‌سوزی گسترده‌ای در سرای دو دری (ایکی قاپیلار) بازار تبریز اتفاق افتاد. مغازه‌های موجود در این سرا عمدتاً به عرضه عمده لباس و لوازم‌آرایشی و بهداشتی اشتغال داشتند و به‌رغم تلاش بی‌وقفه نیروهای آتش‌نشان حاضر در محل، انفجار اسپری‌های مواد آرایشی و بهداشتی داغ شده، کار کنترل و اطفای کامل حریق را دشوار کرده بود. سرانجام در این حادثه تعداد ۱۲۵ مغازه از ۵۰ الی ۱۰۰ درصد در این آتش‌سوزی آسیب دیدند که تنها ۸۰ مغازه بیمه کامل داشتند. در این حادثه مبلغ ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال مجموع مبلغ بیمه‌شده بود که مبلغ ۴ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال آن توسط شرکت بیمه پاسارگاد در اسرع وقت پرداخت شد.

گفتنی است، پرونده ارزیابی این حادثه در شعبه تبریز تشکیل و با دستور معاون فنی بیمه‌های اموال و مسئولیت، با نظارت و حضور مدیرکل بیمه‌های اموال، رئیس کمیته فنی، مدیریت بیمه‌های آتش‌سوزی، مدیریت منطقه و رئیس شعبه تبریز مبلغ خسارت این حادثه طی مراسمی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به زیان دیدگان پرداخت شد.

بازار تبریز بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازار سرپوشیده در جهان به شمار می‌رود که در شهر تبریز واقع‌شده است. این بازار با مساحتی حدود یک کیلومترمربع، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان است. بازار تبریز در مردادماه سال ۱۳۸۹ خورشیدی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این بازار از بازارچه‌ها، دالان‌ها، تیمچه‌ها، سراها و کاروانسراهای متعددی تشکیل‌شده است.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید