با توجه به شرایط ویژه و خاص حاکم بر کشور و به‌ویژه دورنمای اقتصادی در سال ۱۳۹۸ می‌توان گفت دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه فرصتی مناسب برای هماهنگی اضلاع اساسی و پایه‌های اقتصاد کشور در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار “رونق تولید” در سال جدید خواهد بود.

با توجه به شرایط ویژه و خاص حاکم بر کشور و به‌ویژه دورنمای اقتصادی در سال ۱۳۹۸ می‌توان گفت دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه فرصتی مناسب برای هماهنگی اضلاع اساسی و پایه‌های اقتصاد کشور در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار “رونق تولید” در سال جدید خواهد بود. بر این اساس جهت‌گیری این رویداد مهم اقتصادی در حوزه بورس، بانک و بیمه با شعار “مشارکت بیشتر، اقتصاد بهتر” به‌سوی رونق تولید و اقتصاد کشور با استفاده از پتانسیل‌های موجود در بازار سرمایه، بازار پول و بازار بیمه می‌تواند زمینه‌ساز تحول مورد انتظار در بخش اقتصادی کشور باشد.

حضور پرتعداد ارکان، شرکت‌ها و هلدینگ‌های کشور از بازار سرمایه، صنعت بانک و بیمه در این نمایشگاه بین‌المللی گواه این نکته خواهد بود که فرصت مناسب و ارزشمندی در انتظار کشور خواهد بود. برگزاری این رویداد کمک می‌کند که اهالی صنعت و تولید، اهالی بازار پول و سرمایه، صاحبان علم و دانش و مدیران و تصمیم گیران اقتصادی در کنار یکدیگر حضور یافته و این رویداد یک فضای تبادل برای آن‌ها باشد و درنهایت کمک کند که ما از حوزه اقتصاد مبتنی بر نفت و خام فروشی فاصله بگیریم و به سمت تکمیل زنجیره تولید داخلی و ارزش‌آفرینی حرکت کنیم.

نقش و جایگاه ویژه بازار سرمایه در شرایطی که سیستم بانکی به اصلاحات نیاز دارد، بر کسی پوشیده نیست. ازاین‌رو معرفی دستاوردهای مهم بازار سرمایه در حوزه‌های مختلف، انجام هماهنگی‌های لازم در بین مدیران ارشد این سه حوزه شریانی کشور، معرفی ابزارهای مالی جدید و مناسب با سلایق مختلف در کنار اقدامات مهم درزمینهٔ فرهنگ‌سازی و آموزش سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به عموم مردم در جهت کنترل نقدینگی، می‌تواند در این نمایشگاه سرمنشأ توفیقات بزرگی باشد.

بدون تردید، یکی از عمده‌ترین واصلی‌ترین نارسایی‌های فعلی کشور به حوزه اقتصادی و مشکلات تولید بازمی‌گردد. با توجه به وابستگی شدید اقتصاد کشور به فروش نفت و سیستم بانکی، تلاش برای اعمال اصلاحات لازم در حوزه بانکی، ترغیب و تشویق آحاد مردم به حضور در بازار سرمایه و توجه جدی به صنعت بیمه، تسهیل‌کننده تحقق اهداف اقتصادی کشور به‌عنوان نقشه راه جامع اقتصادی این مرزوبوم خواهد بود. احسان عامری مقدم، کارشناس بازار سرمایه

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید