بازمانده‌ای به نام سرمایه بیمه عمر
(غرامت فوت طبیعی)

هدف اصلی بیمه‌های عمر و تأمین آتیه افزایش رفاه اجتماعی و بالا بردن کیفیت زندگی مردم است.
افراد هر جامعه‌ای حق‌دارند تا در شرایطی مرفه و ایده آل زندگی کنند.
بیمه‌های عمر که طرفداران بسیار زیادی در سطح دنیادارند یکی از مطمئن‌ترین و بهترین راها برای دستیابی به فردایی روشن و آینده‌ای سرشار از امنیت و آرامش هستند اما رویکرد این بیمه‌ها فقط این نیست که بیمه‌گذاران تنها در آینده در شرایطی ایده آل قرار بگیرند.

ازآنجایی‌که هیچ‌چیزی قابل پیش‌بینی نیست و انسان‌ها از حتی یک‌لحظه دیگرشان هم خبری ندارد، بیمه‌های عمر دقیقاً همین موضوعات مهم و حیاتی را هدف قرار داده‌اند تا افراد جامعه در هر شرایطی که باشند از یک چتر امنیتی قوی و حمایت‌های بیمه‌ای برخوردار باشند.

مرگ حق است: این جمله را همگی شنیده‌ایم و این مسئله برای همه روزی اتفاق خواهد افتاد، اصلاً واژه عمری که در برند بیمه‌های عمر شرکت‌های بیمه‌ای بکار می‌رود، اشاره به همین موضوع دارد. چراکه مهم‌ترین، اصلی‌ترین و تنها پوشش اجباری بیمه‌های عمر و تأمین آتیه همین پوشش فوت طبیعی یا سرمایه بیمه عمر است.

ممکن است این پوشش و یا سایر پوشش‌های بیمه عمر در نگاه اول  حس خوبی به افراد ندهد و تداعی‌کننده اندوه و ناراحتی باشند، اما به‌واقع چنین نیست و این ویژگی‌ها در کنار سایر مزایای ارزنده و استثنائی بیمه عمر نوید رفاهی مستدام را به افراد می‌دهد. نکته قابل‌توجهی که وجود دارد این است که به‌محض صدور بیمه‌نامه، بیمه‌شده تحت پوشش فوت طبیعی قرار می‌گیرد و در صورت فوت حتی با پرداخت یک قسط کل سرمایه عمر (غرامت فوت طبیعی) مندرج در قرارداد همراه با اندوخته بیمه‌نامه به بازماندگان متوفی پرداخت می‌گردد.

مسئله حائز اهمیت دیگری که وجود دارد این است که استفاده‌کنندگان یا  ذینفعان بیمه‌نامه توسط خود فرد بیمه‌گذار در بیمه‌نامه عمر تعریف می‌شوند و فرد می‌تواند هریک از اعضای خانواده خود را با صلاحدید خود و با درصد سهم مشخص به‌عنوان ذینفع بیمه‌نامه مشخص نماید.

سرمایه بیمه عمر که درواقع بازمانده شخص بیمه‌شده است در مورد افرادی که سرپرست خانواده هستند و در اثر فوت طبیعی از دنیا می‌روند، می‌تواند کمک مالی بسیار خوبی برای خانواده او باشد و نقش بسیار اثرگذاری در تأمین مالی خانواده در فقدان سرپرست خانواده ایفا نماید.

ازآنجایی‌که خرید بیمه‌های عمر به‌صورت اختیاری است، انتخاب شرایط بیمه‌نامه هم به درخواست بیمه‌گذار صورت می‌گیرد.
نسبت به‌حق بیمه پرداختی، سن، وضعیت سلامتی و شغلی و ضرایب انتخابی برای هر شخص سرمایه بیمه عمر (فوت طبیعی) متفاوت است.

سقف سرمایه بیمه عمر در حال حاضر حداکثر 400 میلیون تومان است که این مبلغ نسبت به‌حق بیمه‌های پرداختی و سن افراد می‌تواند متفاوت باشد.

به‌عنوان‌مثال فردی که خود را با مبلغ ماهانه 200 هزار تومان بیمه می‌کند به‌محض صدور بیمه‌نامه و فقط با پرداخت همان یک قسط اگر از دنیا برود سرمایهٔ عمری معادل 72 میلیون تومان به‌عنوان غرامت فوت طبیعی به بازماندگانی که خود مرحوم مشخص کرده است توسط شرکت بیمه پاسارگاد پرداخت می‌شود.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید