عمر همان طلاست!
کدام را بخریم؟
کدام را بیمه کنیم؟

طلا از واژه سانسکریت (jval) آنگلوساکسون (gold) لاتین (aurum) آمده است که همگی به معنی «طلا» هستند.
بشر از دوران باستان طلا را شناخته و به ارزش بالای آن پی برده است.
از دیرباز طلا به‌عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین فلزات به محسوب شده و قیمت آن در طول تاریخ معیار بسیاری از پول‌های رایج است. طلا به‌عنوان نمادی برای پاکی، ارزش، سلطنت و مخصوصاً نقش‌هایی که ترکیبی از این ویژگی‌ها است استفاده می‌شود.

با توجه به حفظ ارزش طلا در طول زمان از آن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری مشهود یاد می‌شود و اغلب به‌صورت بخشی از یک سهام نگهداری می‌شود.
طلا ارزش خود را حتی هنگامی‌که پول بی‌پشتوانه و بی‌ارزش می‌شود حفظ می‌کند، به همین خاطر در شرایط ناتوانی مالی یا تورم‌های شدید بسیار کاربردی و ارزشمند است.

طلا از گذشته‌های بسیار دور، به دلیل جلای زیبا، مقاومت بالا در مقابل اکسیداسیون و دیگر عوامل شیمیایی، شکل‌پذیری خوب و کمیابی، همواره موردتوجه بشر بوده و دارای اهمیت ویژه‌ای است. طلا به‌عنوان مهم‌ترین استاندارد پولی جهان مطرح بوده و بیشترین موارد مصرف آن در ساخت سکه و شمش طلا به‌عنوان ذخایر پولی بین‌المللی است. طلا به علت زیبایی و مقاومت، به‌صورت زیورآلات و کارهای هنری نیز استفاده می‌شود. از این فلز برای ساخت لوازم الکترونیکی دقیق نیز استفاده می‌شود.

فلز طلا، سرمایه ملی و
پشتوانه اقتصادی کشور است

بدون شک یکی از بازارهای جذاب سرمایه‌گذاری در جامعه ما طلاست. این کالا که جزء مهم‌ترین انواع فلزات گران‌بهاست، همواره موردتوجه مردم و دولت‌ها بوده است. سرمایه‌گذاری در حوزه طلا می‌تواند به دو صورت کلی انجام گیرد: سکه، طلای زینتی

سکه:

یکی از مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در این بازار آن است که سکه قابلیت نقد شوندگی بالایی دارد.
ویژگی دیگر این بازار آن است که عامل زمان برای شما محدودیت به‌حساب نمی‌آید. شما هر وقت که خواستید اقدام به خرید کرده و هر وقت که نیاز بود می‌توانید آن را بفروشید. بدیهی است که در نظر گرفتن عامل زمان در خرید یا فروش تأثیر بسزایی در میزان سود و یا ضرر دارد؛ اما منظور از عدم محدودیت زمان آن است که مانع زمانی برای نقد شدن سکه وجود ندارد.
مهم‌ترین عوامل در تحلیل بازار سکه، ریسک و بازده مورد انتظار است. طلا برخلاف بورس و بانک، در معرض دزدیده شدن قرار دارد. در مورد ریسک اقتصادی، آمارها حاکی از آن است که بازار سکه و طلا در بلندمدت همواره سودآور بوده است. اگرچه در مقاطع زمانی کوتاه‌تر، سکه همواره نوسان داشته است.


قیمت طلا متأثر از عواملی ازجمله: قیمت طلای جهانی، قیمت ارز و ریسک‌های مختلف اقتصادی و سیاسی است

طلای زینتی:

برخی بیشتر علاقه‌مندند به‌جای سرمایه‌گذاری در بازار سکه، از طلاهای زینتی استفاده کنند. بدین ترتیب هم سرمایه‌گذاری کرده‌اند، هم از زیبایی آن استفاده کرده‌اند. طلای زینتی مانند سکه، دارای خاصیت نقد شوندگی است. همچنین برای ورود به این حوزه سرمایه‌گذاری، با هر مقدار سرمایه می‌توانید شروع کنید. برای خریدوفروش نیز محدودیت زمانی وجود ندارد. ریسک آن نیز مانند سکه، در بلندمدت کم است. البته ریسک دزدیده شدن طلای زینتی بیشتر از سکه است. دلیل آن‌هم این است که معمولاً سکه در گاوصندوق و یا مکان‌های مطمئن و دور از چشم دیگران نگهداری می‌شود؛ اما طلای زینتی همراه افراد و جلوی چشم است. طبیعی است که در چنین شرایطی احتمال دزدیده شدن آن بیشتر است.

معایب طلای زینتی نسبت به سکه

طلاهایی که دارای جواهر و یا سنگ‌های زینتی هستند هنگام خریدوفروش از سود شما کم می‌کنند. هنگام خرید آن‌ها، شما مقدار بسیار زیادی بابت آن‌ها پول می‌دهید، اما هنگام فروش هیچ هزینه‌ای بابت آن‌ها دریافت نمی‌کنید.

یکی از دلایل کاهش سود هنگام فروش طلا، مستعمل شدن آن است. به‌هرحال با توجه به مباحث مطرح‌شده می‌توان گفت سرمایه‌گذاری در بازار طلا در بلندمدت کم ریسک و دارای سود نسبتاً قابل قبولی است. فقط به این فکر کنید که طلاها را کجا می‌توان نگهداری کرد که از شر دزدها در امان باشد.

به ضرب‌المثل قدیمی وقت طلاست که رجوع کنیم می‌بینیم که ارزش وقت و زمان و عمری که می‌گذرد به‌مراتب فراتر از طلاست. طلا را همیشه می‌توان تهیه کرد حتی اگر ضرر هم کنیم شاید مهم نباشد؛ اما عمر رفته را که نمی‌توان بازگرداند؛ اما زندگی جاری است و آینده را می‌توان همچون طلا ساخت. در زمان پیشامد و اتفاقات پیش‌بینی‌نشده که خارج از تصور ماست و به‌دوراز انتظار است، ممکن است اولین چیزی که برای جبران اتفاقات به ذهنمان برسد فروش طلا باشد. همین مسئله ثابت می‌کند که وقت بسیار باارزش‌تر از طلاست.

لحظات زرین عمر درگذرند؛ و ضمانت آینده این لحظات به‌تنهایی از طلا ساخته نیست. چون طلا طلاست، اما عمر یعنی زندگی وزندگی را با بیمه باید بسازیم. از بیمه‌های عمر می‌توان وام کم‌بهره بدون ضمانت آن‌هم به‌دفعات و به کرار دریافت کرد و طلای زینتی موردعلاقه یا حتی سکه‌های طلا خرید؛ و به‌قول‌معروف با یک تیر دو نشان

وام بدون ضامن و کم‌بهره فقط یکی از ویژگی‌های بیمه عمر است. پوشش‌های کلان بیمه‌ای، سرمایه‌گذاری صد درصد تضمین‌شده و برنامه‌ریزی از پیش تعیین‌شده برای مواجهه با همه اتفاقات پیش‌بینی‌نشده زندگی ارزش و الزام داشتن بیمه عمر و تأمین آتیه را بیشتر می‌کند. ضمن اینکه با تخصیص مبالغی بسیار کمتر از میزان لازم برای خرید طلا می‌توانید بیمه عمر متناسب خود و خانواده‌تان را تهیه کنید.
داشتن یک بیمه‌نامه مناسب که از الزامات زندگی است در کنار سرمایه‌گذاری منطقی درزمینهٔ طلا و جواهر تضمین بسیار محکمی است برای آینده روشن شما

خرید بیمه عمر از یک نظر مثل خرید لباس می‌ماند چراکه باید لباسی خریداری کنید که علاوه بر اینکه کیفیت خوبی دارد و برازنده شماست از همه مهم‌تر باید مناسب شما، اندازه شما و به عبارتی برای شما دوخته‌شده باشد.

اینکه کجای ایران عزیزمان هستید اصلاً مهم نیست؛ و حتی میزان اطلاعات شما در مورد طرح‌های مختلف بیمه‌های عمر وزندگی نیز خیلی اهمیت ندارد.
مرجع تخصصی الو بیمه عمر آمادگی دارد تا به شما ایرانیان گرامی در جای‌جای وطن عزیزمان مشاوره‌های حرفه‌ای، تخصصی، کاملاً منصفانه و 100% رایگان ارائه دهد.

خرید آگاهانه و متناسب با شرایط شماست که جذابیت بیمه عمر وزندگی را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود به انتخاب و تصمیم خود افتخار کنید.

الو بیمه عمر پیدا و پنهان بیمه عمر را به شما نشان می‌دهد و همه آنچه باید بدانید و آنچه را که باید داشته باشید برای شما طراحی و تقدیمتان می‌کند.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید