سه‌شنبه, 27 جولای, 2021

زندگی از رویدادهای مختلف و اتفاقات کوچک و بزرگ تشکیل‌شده است که هرکدام تأثیری بر روند و کیفیت آن دارند. بسیاری از این رویدادها نتیجه انتخاب‌ها و تصمیم‌های ما هستند.
تفاوت‌های موجود در کیفیت، نحوه زندگی و مسیری که افراد طی می‌کنند، همگی ناشی از انتخاب‌ها و تصمیم‌های آن‌ها در برهه‌های مختلف زندگی است.
تمام زندگی ما انسان‌ها تا پایان، مجموع کل انتخاب‌هایی است که می‌کنیم، به همین سادگی که فراموش می‌کنیم که در هرلحظه در حال نفس کشیدن هستیم، فراموش می‌کنیم که هرلحظه در حال انتخاب کردن هستیم.
بعضی از انتخاب‌ها جدای از اینکه خوب باشند یا بد، چنان تأثیرگذارند که کل مسیر زندگی را دگرگون می‌کنند.
علی‌رغم اختلاف‌سلیقه‌های رایج بین انسان‌ها، نقاط اشتراک زیادی هم بین آن‌ها وجود دارد ازجمله برخورداری از سطح زندگی باکیفیت، سلامتی و تندرستی مستدام، خانواده و اطرافیان مرفه و بانشاط و…
ما در طول زندگی، یک‌عمر فرصت داریم تا با انتخاب‌های درست و به‌موقع آن‌طور که دوست داریم و دلخواهمان است زندگی کنیم، برای تک‌تک لحظاتمان برنامه‌ریزی می‌کنیم و بهترین را برای خود و عزیزانمان می‌خواهیم.
برای حفظ این عقاید و باورهای مقدس که مملو از عشق و احساسات خوب است، باید یک سپر بلا نیز در نظر گرفت، یک چتر حمایتی واقعی تا بتوان یک‌عمر، با آسودگی خاطر زندگی کرد.

طرح ممتاز و منحصربه‌فرد بیمه عمر و تشکیل سرمایه (Life Insurance) که بر اساس مدل شناخته‌شده جهانی Flexible universal life طراحی گردیده و در سراسر جهان یکی از پرطرفدارترین بیمه‌های عمر و پس‌انداز است، مناسب‌ترین گزینه برای کسانی است که با نگرش درست، نگران آینده خود و خانواده شان هستند.
این بیمه‌ها ازآنجایی‌که با خود انسان سروکار دارند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند، جان انسان قابل ارزش‌گذاری نیست، بنابراین رویکرد این نوع بیمه‌ها فقط جبران خسارت نیست، بلکه هدف اصلی، دادن تأمین‌های مناسب در مقابل ریسک‌های فردی مانند فوت، حوادث، بیماری و همچنین مدیریت موفق مسائل مالی ناشی از تحقق شرایط خاص نظیر ازدواج، تولد فرزندان و هزینه‌های کلان زندگی و … است.
باگذشت زمان اهمیت سرمایه‌گذاری رنگ و بوی بیشتری به خودش گرفته است، چون همیشه همه‌چیز آن طوری نیست که ما فکر می‌کنیم. ما این‌طور می‌اندیشیم که چون همیشه مراقب خود هستیم حادثه‌ای برای ما پیش نخواهد آمد، همان‌گونه که با ازدواج کردن، داشتن فرزند و تشکیل خانواده مسئولیت‌هایمان بیشتر می‌شود، نیاز به داشتن امنیت و آرامش و پس‌اندازی مطمئن نیز همچنان پررنگ‌تر می‌شود.

بیمه عمر برخلاف آنچه در ذهن تداعی می‌کند بیمه زندگی است وزندگی شیرین است و پر از خوبی‌ها و دوست‌داشتنی‌ها، ولی زندگی جاودانه نیست. فلسفه حیات و مفهوم واقعی زندگی، بودن و نبودن، شادی و غم، خوشی و ناخوشی، پیوستن و گسستن است.

شما در هر سن و سالی که باشید و در هر شغلی که مشغول هستید ضرورت ایجاب می‌نماید که در مورد بیمه عمر اطلاعات لازم را داشته باشید و به‌موقع یکی از انواع آن را به‌عنوان تأمین عمر و آتیه برای خود و خانواده تان انتخاب نمایید. شما هرقدر در این مورد بیشتر بدانید زندگی آینده خود و اعضاء خانواده را بهتر و روشن‌تر می‌توانید ترسیم کنید زیرا بیمه عمر بیمه زندگی است

شرکت بیمه پاسارگاد (سهامی عام) در راستای ارائه خدمات نوین بیمه‌ای، جلب رضایتمندی‌ و تأمین منبع مالی افراد جامعه، اقدام به معرفی طرح سرمایه‌گذاری بیمه عمر و تأمین آتیه نموده است تا بیمه‌گذاران قادر باشند از طریق اندوخته و پس‌انداز تدریجی خود، پس از طی یک دوره زمانی از سرمایه قابل‌توجهی برخوردار گردند.

در این طرح افراد با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تأمین منابع لازم برای تشکیل سرمایه‌ای در آتیه، امکان برخورداری از پوشش بیمه عمر، حادثه و درمان را نیز خواهند داشت.

بیمه عمر که درواقع همان بیمه زندگی است از دو بخش تشکیل‌شده است.

بیمه عمر به زبان ساده

راه‌های مختلفی برای به دست آوردن رفاه و آرامش در زندگی وجود دارد که شاید مهم‌ترین این راه‌ها امنیت مالی ما و عزیزانمان باشد، یکی از این راه‌ها می‌تواند پس‌اندازی در قالب یک سرمایه‌گذاری ایمن با سودی مناسب باشد، اگر این پس‌انداز به صورتی انجام پذیرد که به روند زندگی ما لطمه نزند، در صورت نیاز مالی، سهولت دسترسی به آن وجود داشته و سودآور باشد و بتوانیم از مزایا و امکانات مفید آن بهره‌مند شویم، می‌توانیم به انتخاب خود افتخار کنیم.

حتماً تاکنون نام بیمه عمر به گوشتان خورده است و تبلیغ آن را کم‌وبیش در جای‌جای شهر و حتی فضای مجازی دیده‌اید؛ اما واقعاً بیمه عمر چیست؟ اصلاً این بیمه چه کاربردهایی برای ما می‌تواند داشته باشد؟ آیا بیمه عمر می‌تواند پاسخگوی دغدغه‌های زندگی ما باشد؟

دغدغه های مشترک ما انسانها

حادثه و بیماری

بی پولی و نداشتن سرمایه

رفاه و آرامش خانواده و عزیزانمان

آرامش و امنیت خانواده در نبود ما

بازنشستگی با کیفیت و رویایی

داشتن شغل مناسب و مورد علاقه

بیمه عمر که با اسامی مختلفی بین مردم شناخته می‌شود (بیمه عمر و تأمین آتیه، بیمه عمر و پس‌انداز، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر وزندگی و…) درواقع یک سرمایه‌گذاری کاملاً مطمئن با سود تضمینی است که علاوه بر پرداخت سود علی‌الحساب به سپرده‌های شما، شامل پوشش‌های بیمه‌ای متنوعی نیز هست.
بیمه عمر یکی از پرطرفدارترین رشته‌های بیمه‌ای در سراسر جهان است. در این طرح افراد با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تأمین منابع لازم برای تشکیل سرمایه‌ای قابل‌توجه، از مزایا و پوشش‌های بیمه عمر نیز برخوردار خواهند شد.

طرح‌های مختلف بیمه عمر به‌گونه‌ای تعریف‌شده‌اند که بتوانند پاسخگوی نیازهای قشر گسترده‌ای از مردم با شرایط سنی، مالی، سلامتی و جسمانی متفاوت باشند. اگر در مورد مزایای آن مطالعه کرده‌اید و برای خودتان بیمه عمر تهیه‌کرده‌اید به خاطر تصمیم درستتان به شما تبریک می‌گوییم. اگر بی‌توجه از کنار آن گذشته‌اید به شما توصیه می‌کنیم الو بیمه عمر را دنبال کنید تا به‌صورت کاملاً واضح و شفاف در جریان جزئیات، مزایا و پوشش‌های آن قرار بگیرید.

برخی از مردم بیمه‌های عمر را نوعی بیمه می‌دانند که اگر شخص بیمه‌شده براثر حادثه و یا عوامل طبیعی فوت کند مبلغی به خانواده او پرداخت خواهد شد و در زمان حیات بیمه‌شده دیگر صندوق و پس‌اندازی وجود ندارد؛ اما درواقع چنین نیست، چراکه بیمه عمر، بیمه زندگی است. این بیمه‌نامه و پس‌انداز و پوشش‌های بیمه‌ای آن برای زمان حیات وزندگی فرد برنامه‌ریزی‌شده است و در پایان قرارداد سرمایه‌ای قابل‌توجه به‌صورت یکجا به‌عنوان سرمایه نهایی به بیمه‌شده پرداخت می‌گردد.

به دلیل تغییر در سبک زندگی، شرایط محیطی و دیگر عوامل تأثیرگذار، شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که در میان دوستان و آشنایان دور و نزدیک خود شاهد ابتلای آن‌ها به یکی از انواع بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج بوده‌اید. واقعیت تلخی که در این شرایط با آن روبه‌رو می‌شویم این است که شخص بیمار علاوه بر این‌که باید روحیه خود را برای غلبه بر بیماری حفظ کند، باید با بحران‌های مالی مربوط به درمان یا گذران زندگی روزمره نیز دست‌وپنجه نرم کند. متأسفانه بالا بودن هزینه‌های پزشکی و دارویی شرایط معیشت را برای فرد بیمار و خانواده او بسیار سخت و طاقت‌فرسا می‌کند. بدتر از آن، زمانی است که سرپرست خانواده فوت می‌کند و افراد دیگر خانواده باید علاوه بر تحمل رنج از دست دادن عزیزشان به دنبال راهی برای تأمین معاش خود باشند. حداقل بخش مالی این مشکل می‌تواند با دوراندیشی و پرداخت هزینه‌ای بسیار کم حل شود. یکی از بهترین راه‌های موجود، خرید بیمه عمر است که می‌تواند از فشار این بحران‌ها بکاهد.
در کل بیمه‌گذار با داشتن این بیمه در صورت حیات از مزایای متنوعی بهره‌مند می‌شود و اگر هم فوت کند، خانواده و ذی‌نفعان وی شامل مزایایی می‌شوند.

برای آشنایی بیشتر با بیمه عمر با اصطلاحات رایج آن شوید،
عناوین و اسامی که ازاین‌پس همواره خواهید شنید.

بیمه‌گر شخصی است حقوقی که در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار تعهد جبران خسارت و یا پرداخت وجه معینی را در صورت وقوع  خسارت یا حادثه به عهده می‌گیرد. به زبان ساده‌تر بیمه‌گر همان شرکت بیمه است که وارد قرارداد با متقاضی خرید بیمه می‌شود؛ که در اینجا شرکت بیمه پاسارگاد به‌عنوان بیمه‌گر پذیرنده ریسک و تعهدات است.

بیمه‌گذار فردیست که با شرکت بیمه وارد قرارداد می‌شود و تمام شرایط و مندرجات فرم پیشنهاد بیمه عمر وتأمین آتیه پاسارگاد را پس از مطالعه و بررسی دقیق قبول می‌کند و متعهد به پرداخت حق بیمه با شرایط مندرج در بیمه‌نامه می‌شود.
به زبان ساده تر بیمه‌گزار شخصی است (حقیقی یا حقوقی) که اقدام به خرید بیمه می‌کند و پرداخت اقساط و حق بیمه بر عهده او خواهد بود.
تمام تغییرات اعم از ابطال، بازخرید، وام، دریافت خسارت و کاهش و افزایش مفاد بیمه‌نامه با امضاء و درخواست بیمه‌گذار قابل انجام است.

بیمه‌شده: بیمه‌شده فردی است که فوت و حیات او موضوع اصلی بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه است. بیمه‌شده کسی است که در واقع مورد بیمه است
شرکت بیمه پاسارگاد از نوزادان یک‌روزه تا افراد ۶۵ ساله را در قالب بیمه‌شده تحت پوشش بیمه عمر و تأمین آتیه قرار می‌دهد.

فرد یا افرادی که بنا به درخواست بیمه‌گذار نامشان در بیمه‌نامه درج گردیده و تمام یا بخشی از سرمایه بیمه‌نامه به ایشان پرداخت می‌شود. این سرمایه هم در زمان حیات بیمه‌شده و هم در زمان فوت، قابل پرداخت به استفاده‌کنندگان است.

بیمهٔ عمر، یک طرح جامع بیمه‌ای است که شرکت‌های بیمه به منظور سرمایه‌گذاری و ارائه پوشش‌های بیمه‌ای به افراد جامعه ارائه می‌دهند. درواقع بیمه عمر یک پس‌انداز منظم است که از پرداخت‌های افراد یک صندوق سرمایه‌گذاری و یک چتر حمایتی بیمه‌ای ایجاد می‌کند.

شما با توجه به توانایی مالی که دارید، می توانید با اختصاص بخشی از درآمدتان که معمولاً برای آن برنامه‌ریزی خاصی ندارید و یا ممکن است صرف هزینه‌های غیرضروری کنید را، در بیمه عمر سرمایه‌گذاری کنید.

بدین ترتیب، هم از پس‌انداز و مزایای بازنشستگی بیمه عمر برخوردار می‌شوید و هم اینکه اگر حادثه و اتفاق ناگواری مثل فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی و یا بیماری‌های خاص اتفاق افتاد، می‌توانید از پوشش‌های بیمه‌ای خود استفاده نمایید.

با خرید بیمه عمر و پرداخت حق بیمه آن طی مدت قرارداد، اندوختهٔ بیمه‌گذار شکل می‌گیرد. به این اندوخته بر اساس قرارداد،‌ سود تضمینی و سود مشارکت (به‌صورت روزشمار و مرکب) تعلق‌گرفته و در بازه‌های زمانی‌های طولانی‌تر،‌ سرمایه‌گذاری پرسودی را رقم خواهد زد.

این اندوخته بعد از مدت شش ماه قابل بازخرید و بعد از پنج سال قابل‌برداشت است؛ اما در صورت برداشت قبل از سال پنجم، به دلیل کسر هزینه‌های بیمه‌گری، اندوخته از مجموع پرداختی کمتر است.

محاسبه بیمه عمر و میزان اندوختهٔ آن، با توجه به عوامل مختلفی انجام می‌شود. برای مثال مدت قرارداد، میزان حق بیمه پرداختی و درصد افزایش سالیانه آن بر محاسبه بیمه عمر تأثیر می‌گذارند.

سوالات متداول متقاضیان خرید بیمه عمر و زندگی

بله مشروط بر اینکه مجموع سرمایه عمر شما (غرامت فوت طبیعی) از 5.000.000.000 ریال تجاوز نکند. به همین خاطر زمانی که قصد خرید بیمه‌نامه عمر جدیدی رادارید، اطلاعات بیمه‌نامه‌های قبلی خود را به‌صورت کامل در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهید.

بله مشروط بر اینکه مجموع سرمایه عمر شما (غرامت فوت طبیعی) از 5.000.000.000 ریال تجاوز نکند. به همین خاطر زمانی که قصد خرید بیمه‌نامه عمر جدیدی رادارید، اطلاعات بیمه‌نامه‌های قبلی خود را به‌صورت کامل در اختیار شرکت بیمه پاسارگاد قرار دهید.

خیر، بیمه‌شده در هرکجای دنیا تحت پوشش بیمه‌نامه عمر است.
در صورت بروز خسارت در خارج از مرزهای جغرافیایی ایران باید مدارک و مستندات به تأیید سفارت یا حافظ منافع ایران در آن کشور برسد و سپس جهت دریافت غرامت به واحد خسارت شرکت بیمه پاسارگاد تحویل گردد.

به‌منظور کاهش اثرات منفی تورم در بیمه‌نامه‌های عمر و تأمین آتیه و با توجه به افزایش درآمد افراد در سال‌های آتی توصیه می‌شود حق بیمه‌های واریزی خود را سالانه بین 3 تا 25 درصد افزایش دهید.

بله می‌توانید برای کودکان زیر 12 سال کلیه پوشش‌های بیمه‌نامه به‌جز پوشش ازکارافتادگی کامل و دائم را انتخاب کنید، بعد از رسیدن این افراد به 12 سالگی، پوشش‌های انتخاب‌شده به‌صورت خودکار فعال می‌شوند.

خیر، به‌هیچ‌عنوان
حتی نوزادان یک‌روزه نیز می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند. کلیه افراد زیر 65 سال اعم از کودکان، جوانان، افراد بزرگ‌سال، خانم‌های خانه‌دار و شاغل، سربازان، بازنشسته‌ها، افراد نظامی و انتظامی و … همه ایرانیان عزیز می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

اغلب بیماری‌ها با نظر پزشک و دریافت حق بیمه اضافی و بعضاً با شرایط خاص قابل بیمه شدن هستند. به همین منظور لازم است پرسش‌نامه با دقت مطالعه و با رعایت اصل حسن نیت تکمیل شود تا امکان بررسی دقیق‌تر توسط کارشناسان بیمه پاسارگاد فراهم آید.

به شرطی که حداقل 6 ماه از زمان شروع بیمه‌نامه شما گذشته باشد و دستکم 6 قسط ماهانه یا به میزان معادل آن را پرداخت کرده باشید با مراجعه به کلیه شعب بیمه پاسارگاد در سراسر کشور می‌توانید بیمه‌نامه خود را بازخرید کنید.

بله شما می‌توانید هر تغییری را که بخواهید در طول مدت قرارداد به‌دفعات و به کرار در مفاد بیمه‌نامه خود اعمال کنید.

بیمه عمر همان‌طور که از اسمش پیداست، بیمه زندگی است، ازآنجاکه عموم مردم با اختصاص بخشی اندکی از پس‌انداز خود در این طرح تضمین‌شده سرمایه‌گذاری می‌کنند و از یک سو بیمه عمر ریسک‌ها و حوادث کلان زندگی را پوشش می‌دهد و از سوی دیگر بابت ارائه این پوشش‌ها مبالغی از حق بیمه پرداختی شما کسر می‌گردد، درنتیجه در سال های اولیه این بیمه‌نامه از سوددهی چشمگیری برخوردار نبوده و حتی بازخرید آن ممکن است با ضرر همراه باشد.
به همین خاطر توصیه می‌شود با دید بلندمدت و تخصیص مبالغی معقول اقدام به خرید بیمه عمر وزندگی نمایید.

الو بیمه عمر با صدها کارشناس و مشاور فوق حرفه‌ای در سراسر ایران عزیز آماده ارائه مشاوره‌های تخصصی و 100% رایگان به شما عزیزان است

کافی است اینجا را لمس کنید

بیمه عمر و بیمه تأمین اجتماعی دو مقوله متفاوت از هم می‌باشند که می‌توانند مکمل خوبی برای یکدیگر باشند. اگر به دنبال افزایش رفاه اجتماعی و بالا بردن سطح زندگی خود هستید خرید بیمه عمر را جز اولویت‌های اصلی خود قرار دهید.
برای آشنایی بیشتر با هر دو بیمه‌نامه و انتخاب بهترین حالت ممکن
اینجا را لمس کنید