راهنمای جامع نحوه صدور فرم گواهی پزشکی بیمه عمر و تأمین آتیه

0
1593

این آموزش را با یک سوال شروع میکنیم فرم گواهی پزشکی چیست و چه کاربردی دارد؟

مهلت زمان پرداختی هر قسط بیمه نامه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد 30 روز است و پس از آن قسط معوق میگردد، این بدین معناست که پوشش های بیمه نامه معلق شده و در صورت بروز حادثه، از کار افتادگی و بیماری خاص، بیمه شده از هیچ یک از پوشش های مذکور امکان استفاده را ندارد.
فرم گواهی پزشکی به منظور اطلاع بیمه گر (بیمه پاسارگاد) از شرایط مزاجی، جسمانی و روحی بیمه شده پس از صدور بیمه نامه و معوق شدن اقساط است. همچنین برای اعمال هر گونه تغییرات در شرایط و مفاد بیمه نامه (صدور اصلاحیه) باید حتما فرم گواهی پزشکی پر و ضمیمه مدارک گردد.

مرجع تخصصی بیمه عمر در 6 گام کوتاه و آسان صدور فرم گواهی پزشکی را برای شما میسر کرده است.

مرحله اول: از طریق موبایل، تبلت، کامپیوتر یا لب تاپ: اینجا را لمس کنید

مرحله دوم: مطابق تصویر 1 کد کاربری، رمز ورود و متن خواسته‌شده را وارد کنید.


مرحله سوم: حالا وارد سامانه کاربری قسمت اشخاص شده‌اید. در این مرحله باید نام و نام خانوادگی خود را در وسط صفحه ملاحظه کنید (تصویر 2)

مرحله چهارم: مطابق تصویر 3 از قسمت اشخاص که در بالای نام و نام خانوادگی‌تان قرار دارد، گزینه عمر و تأمین آتیه را انتخاب کنید تا وارد بخش صدور فرم گواهی پزشکی شوید.


مرحله پنجم: در این قسمت شما باید در محیط زیر باشید. (تصویر 4)


مرحله ششم: به تصویر شماره 5 به‌دقت توجه کنید، مطابق این تصویر در ستون سمت راست اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید.
(فقط قسمت‌های گفته‌شده را تکمیل کنید)

در قسمت واحد صدور (الف) کد واحد صدور بیمه‌نامه را وارد کنید.

یک مثال برای درک بهتر این موضوع: معمولاً شماره بیمه‌نامه‌های عمر شرکت بیمه پاسارگاد به شکل زیر است:

48/30000/0/0/90/12345

شماره بیمه‌نامه/سال صدور بیمه نامه/0/0/کد واحد صدور/48

در قسمت شماره بیمه‌نامه (ب) هم در مستطیل از و هم در مستطیل تا شماره بیمه‌نامه را وارد کنید و در ادامه گذینه فرم گواهی پزشکی (ج) را انتخاب کنید. در صورتی که بیمه گذار تأخیری در پرداخت اقساط نداشته باشد با تصویری مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد(تصویر شماره 6)

اما اگر بیمه گذار تأخیری در پرداخت اقساط داشته باشد مطابق تصویر زیر (تصویر شماره 7) تعداد اقساط معوق و مدت زمان تأخیر در پرداخت را میتوان مشاهده نمود برای صدور گواهی پزشکی گزینه چاپ را انتخاب کنید

و در گام آخر مطابق تصویر شماره 8 قسمت الف و ب را لمس کنید تا گواهی پزشکی بیمه شده شما بصورت فایل pdf ذخیره شود.

از فرم گواهی پزشکی پرینت بگیرید و تحویل بیمه گذار دهید، توجه داشته باشید که تمام سوالات و موارد مطرح شده در این فرم مربوط به شخص بیمه شده است، بیمه شده باید به تمام سوالات با دقت و صداقت پاسخ دهد و در انتها فرم را امضا کند، شما نیز به عنوان شاهد و نماینده شرکت بیمه پاسارگاد باید در قسمت مربوطه فرم را امضا کنید و تحویل شعبه ناظرتان دهید.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید