از قدیم گفتن
دستت رو بزار زمین بلند شو!

یکی از زمینه‌های موردعلاقه سرمایه‌گذاران، املاک و مستغلات است. اگر ملک شناس باشید یا با کارشناسان این حوزه مشورت کنید، معمولاً سرمایه‌گذاری در ملک، جزء سرمایه‌گذاری‌های کم ریسک است. دلیل آن‌هم سازوکار ساده عرضه و تقاضاست. به دلیل رشد جمعیت و مازاد تقاضا همواره قیمت ملک در حال افزایش است. تقاضای انباشته هم به ایجاد حاشیه امنیت در این افزایش تدریجی قیمت کمک کرده است. البته رشد ملک مانند همه حوزه‌های سرمایه‌گذاری دیگر اکیداً صعودی نیست؛ اما در بازه زمانی میان‌مدت و بلندمدت می‌توان گفت که همواره صعودی است.

*** سرمایه‌گذاری در ملک و مسکن برای بلندمدت مناسب است ***

در مورد زمان رسیدن به بازده سرمایه‌گذاری باید گفت که این امر تا حد زیادی به انتخابتان بستگی دارد. گاهی اوقات و در مورد برخی ملک‌ها، این بازده زمانی کوتاه‌مدت است. به‌عنوان‌مثال در عرض یک سال قیمت ملک چند برابر می‌شود. در برخی موارد هم این رشد قیمت، در چند سال اتفاق می‌افتد؛ اما به‌صورت عام، سرمایه‌گذاری در ملک برای اینکه به حداکثر بازده مورد انتظار خود برسد، نیازمند گذر چندین و چند سال است. لذا برای کسانی که خواهان یک گزینه سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت هستند، عموماً خرید ملک توصیه نمی‌شود. مگر موارد استثنایی؛ مانند اینکه ملکی در نزدیکی طرحی عمرانی مانند ایستگاه مترو، یک خیابان پرتردد (در موارد تجاری) و… قرار بگیرد. ویژگی اصلی سرمایه‌گذاری در ملک، نرخ بازده مورد انتظار آن است. اگر انتخابتان هوشمندانه باشد، میزان سرمایه‌تان در بازه زمانی چندساله، چند برابر می‌شود.

*** نقد شوندگی، بزرگ‌ترین ضعف سرمایه‌گذاری در ملک ***

بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف سرمایه‌گذاری در ملک، خاصیت نقد شوندگی آن است. بدین معنا که اگر قصد فروش آن را داشته باشید، هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید به‌سرعت آن را بفروشید. اگر با دوره‌های رکود مواجه شوید، ممکن است چندین ماه و حتی چندین سال منتظر فروش ملکتان باشید. نقطه‌ضعف دیگر، سرمایه زیاد موردنیاز برای ورود به این حوزه است. برخلاف بانک و بورس و حتی طلا که می‌توان با هر سرمایه‌ای وارد بازار شد، سرمایه‌گذاری در ملک نیازمند سرمایه‌ای نسبتاً زیاد است.

به‌هرحال این حوزه از سرمایه‌گذاری مناسب افراد صبوری است که سرمایه زیادی دارند و به آن نیاز فوری و اضطراری ندارند و درعین‌حال خواهان آن هستند که در بلندمدت، سرمایه خود را در یک حوزه بدون ریسک افزایش دهند. این افراد برای نقد شدن سرمایه‌شان، عجله زیادی ندارند.

به‌طورکلی باید گفت سرمایه‌گذاری در ملک باوجود نوسانات قیمتی، رکودهای چندساله بخش مسکن، نیاز داشتن به سرمایه بسیار زیاد و بلااستفاده جهت خرید، دیر نقد شوندگی، هزینه‌های سرسام‌آور تعمیر و نگه‌داری و بعضاً عدم عرضه و تقاضا، این سرمایه‌گذاری را نیز نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها کم‌رنگ‌تر می‌کند.

طرح‌های مختلف تسهیلاتی بانکی، صندوق‌های مسکن، توجه به بافت فرسوده، همه و همه فقط مرهم‌های مقطعی و محرک‌های کوتاه‌مدتی در بخش مسکن بوده‌اند و در اکثر مواقع منجر به افزایش قیمت مسکن و کاهش تقاضا شده‌اند. ازآنجاکه مسکن در حال تبدیل‌شدن از کالای لوکس و سرمایه‌گذاری به کالای مصرفی هست و در عصر حاضر دانش و اطلاعات هرروز گستره تر و قیمتی‌تر می‌شوند مسکن نیز دستخوش این تغییرات بوده و رفته‌رفته به سمتی می‌رود که فقط همراه با تورم و افزایش قیمت مصالح و زمین، رشد قیمتی دارد.

طرح‌های تسهیلاتی بانکی نیز چون با حاشیه سود بالایی همراه است، به همین خاطر سود مسکن در درازمدت دیگر چندان پررنگ نخواهد بود. در زمان بروز مسائل مالی و حتی مشکلات و اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی زندگی به خاطر دیر نقد شوندگی این بازار، نمی‌توان به‌عنوان یک پشتوانه تمام و کمال در همه شرایط به آن نگاه کرد.

زندگی در جریان است و داشتن مسکن مناسب به بهتر شدن کیفیت زندگی کمک می‌کند، خب آرزوی هرکسی است که خانه‌ای از خود داشته باشد، اما با هر سطحی از زندگی، باید خود و خانواده‌مان در امنیت کامل باشند و در ناملایمات زندگی دارایی‌ها، اموال و خانه‌ای که شاید از جنس عشق باشد درخطر نباشند.

حوادث طبیعی و غیرطبیعی، مسائلی که ممکن است به اختلافات مالی ختم شود و منجر به توقیف اموال (مسکن) گردد و عوامل دیگر که اصلاً شاید فکرش را هم نکنیم همواره خطر چنین سرمایه‌گذاری را تشدید می‌کند.
اما درهرحال، شاید خرید مسکن برای همه اقشار امکان‌پذیر نباشد. افزایش بی‌رویه اجاره‌بها مردم را به سمت حاشیه‌نشینی شهرها سوق داده است، شاید واقعاً در چنین شرایطی نتوان کاری بهتر از این انجام داد، اما با نگاهی دقیق به وضعیت مردمان دنیا می‌توان به این موضوع پی برد که می‌توان در هر سن و در هر شرایطی با یک برنامه‌ریزی ساده اما هوشمندانه و درست، با اختصاص بخشی از درآمدها و سرمایه‌گذاری در طرح‌های کاملاً تضمین‌شده و بسیار انعطاف‌پذیر بتوان در آینده، از سرمایه‌ای قابل‌توجه برخوردار بود. جذابیت این طرحها انعطاف‌پذیری جالب آن‌هاست که به شما امکان انتخاب می دهد و می‌توانید آن‌گونه که دلخواهتان است از آن استفاده کنید. ضمن اینکه در طول این مدت از مزایا، ویژگی‌ها و پوشش‌های بیمه‌ای گسترده و کلانی برخوردار خواهید بود.

طرح بیمه‌های زندگی با قدمت بیش از صدها سال در دنیا از طرفداران بی‌شماری برخوردار است و یکی از ابزارهای مناسب و مطمئن برای خرید منزل رؤیایی و خانه عشقتان است.
بیمه عمر و تأمین آتیه از پس‌اندازهای دلخواه شما شکل می‌گیرد اما در آینده زندگی دلخواه و دوست‌داشتنی‌تان را به شما هدیه می‌دهد.

خرید بیمه عمر از یک نظر مثل خرید لباس می‌ماند چراکه باید لباسی خریداری کنید که علاوه بر اینکه کیفیت خوبی دارد و برازنده شماست از همه مهم‌تر باید مناسب شما، اندازه شما و به عبارتی برای شما دوخته‌شده باشد.

اینکه کجای ایران عزیزمان هستید اصلاً مهم نیست؛ و حتی میزان اطلاعات شما در مورد طرح‌های مختلف بیمه‌های عمر وزندگی نیز خیلی اهمیت ندارد.
مرجع تخصصی الو بیمه عمر آمادگی دارد تا به شما ایرانیان گرامی در جای‌جای وطن عزیزمان مشاوره‌های حرفه‌ای، تخصصی، کاملاً منصفانه و 100% رایگان ارائه دهد.

خرید آگاهانه و متناسب با شرایط شماست که جذابیت بیمه عمر وزندگی را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود به انتخاب و تصمیم خود افتخار کنید.

الو بیمه عمر پیدا و پنهان بیمه عمر را به شما نشان می‌دهد و همه آنچه باید بدانید و آنچه را که باید داشته باشید برای شما طراحی و تقدیمتان می‌کند.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید