چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضوها را نماند قرار

حادثه، این واژه نام‌آشنای قدیمی که هیچ‌گاه خبر نمی‌کند و هر بار خود را به شکلی متفاوت نشان می‌دهد در کمین است تا هر بار خسارتی مالی و بدتر از آن جانی را به انسان‌ها متحمل کند.
رشد جمعیت، پیشرفت فنّاوری، حمل‌ونقل و صنعت، در کنار همه محاسن و ویژگی‌های مثبتی که دارند، با خود مخاطراتی به همراه دارند که در کنار بلایای طبیعی هرروزه بشر را با خطراتی همچون فوت، جرح و نقص عضو روبه‌رو می‌کنند.

ازآنجاکه حادثه چهره خود را پشت نقابی پنهان کرده است گاهی خود را در قالب تصادف، گاهی ریسک‌های شغلی و گاهی اتفاقات غیرمنتظره طبیعی و غیرطبیعی که حتی تصورش هم شاید غیرممکن باشد پدیدار می‌کند.
حادثه ممکن است جان شخص را این بار نگیرد اما آن‌قدر خشن و ناجوانمرد باشد که عضوی را به معنای واقعی به درد می‌آورد و انسان یا انسان‌های زیادی را ازکارافتاده کند.

نقص عضو و ازکارافتادگی عضو ناشی از حادثه که عبارت است از قطع، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از اعضاء بدن که وضعیت دائم و قطعی دارد برای هر شخصی در هر وضعیت سنی و شغلی ممکن است اتفاق بیفتد، اما چاره چیست؟

پیشامدی ناخوشایند و متأسفانه غیرقابل‌جبران که علاوه بر درد و غم حادث‌شده با خود اختلال در زندگی روزمره شخص حادثه‌دیده را نیز به دنبال دارد، تبعات مالی، هزینه‌های بالای درمان و نگهداری هم مزید بر علت است تا به معنای واقعی کلمه:

دگر عضوها را نماند قرار

اما همان‌طور که حادثه در کمین هر شخص و هر چیزی هست، جبران نیز در کمین حادثه است تا این بی‌مهری و این ملامت، کمرنگ‌تر و غیرملموس‌تر شود و این جبران که همیشه و همه‌وقت و همه‌جا در کنار ما وزندگی ماست. آشنایی قدیمی است بنام بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد باهدف افزایش رفاه اجتماعی و بالا بردن کیفیت زندگی، حوادث گوناگون و در رأس آن‌ها نقص عضو و ازکارافتادگی عضو را تحت پوشش قرار می‌دهد تا التیام‌بخش شخص حادثه‌دیده باشد.

در حال حاضر سقف پرداختی این پوشش در شرکت بیمه پاسارگاد 400 میلیون تومان بوده و نسبت به‌حق بیمه پرداختی و درصد نقص عضوی که از سوی پزشکی قانونی تعیین و ابلاغ می‌گردد، شرکت بیمه برحسب وظیفه و رسالت خطیری که در امر جبران دارد، پرداخت خسارت می‌کند.

به‌عنوان‌مثال شخصی که ماهانه 200 هزار تومان حق بیمه پرداخت می‌کند درصورتی‌که دچار نقص عضو 100% گردد مبلغ 108 میلیون تومان به‌عنوان سرمایه نقص عضو حادثه به وی پرداخت می‌گردد.

این پوشش اختیاری بوده و شامل همه افراد بالای 12 سال هست و تا انتهای مدت قرارداد یعنی تا 70 سالگی شخص بیمه‌شده را همراهی می‌کند. کوکان زیر 12 سال با انتخاب این پوشش میتوانند بصورت خودکار از 12 سالگی به بعد تحت حمایت و پتر امنیتی آن قرار بگیرند.

نحوه حمایت بیمه پاسارگاد از این پوشش به‌صورت غرامتی بوده و بدون در نظر گرفتن اینکه حتی بیمه‌شده هزینه‌ای کرده باشد یا خیر تا سقف تعیین‌شده، جبران خسارت می‌کند و جالب‌تر اینکه این پوشش هرساله تا سقف درخواستی بیمه‌گذار شارژ و به‌دفعات و به کار تا پایان مدت قرارداد، قابل‌استفاده است.

غرامت نقص عضو حادثه در شرکت بیمه پاسارگاد با ارائه مستندات پزشکی قانونی پرداخت می‌گردد و نیاز به هیچ فاکتور و صورتحسابی ندارد، حتی اگر شخص بیمه‌شده یک ریال نیز هزینه نکرده باشد، بازهم شرکت بیمه پاسارگاد تا سقف تعهد در آن سال بیمه‌ای غرامت نقص عضو را به بیمه‌شده پرداخت می‌کند.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید