شما به‌عنوان یک فرد ایرانی مجاز است هستید تا هر تعداد بیمه‌نامه عمر وزندگی از هر شرکت بیمه‌ای که مدنظرتان است تهیه کنید؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که سقف سرمایه عمر (فوت طبیعی) یک یا چند بیمه‌نامه عمری که از یک یا چند شرکت بیمه‌ای که تهیه می‌کنید نباید از 500 میلیون تومان تجاوز کند، درحالی‌که از منظر سرمایه‌گذاری شما مجاز هستید تا با هر مبلغی و به هر تعدادی که تمایل دارید بیمه‌نامه عمر خریداری کنید.

بر اساس ماده ۷ آیین‌نامه بیمه‌های زندگی و مستمری (شماره ۶۸) و حسب موافقت رئیس‌کل بیمه‌ مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای فروردین سال ۱۳۹۷ حداکثر مبلغ سرمایه خطر فوت در یک یا چند بیمه‌نامه عمر انفرادی صادره از سوی یک یا چند شرکت بیمه برای یک بیمه‌شده، پنج میلیارد ریال تعیین می‌شود.


سؤالی که برای اغلب مردم پیش می‌آید این است که آیا در صورت داشتن بیمه عمر از یک شرکت بیمه آیا می‌توان یک یا چند بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه دیگر از شرکت شما یا هر شرکت دیگری تهیه کرد؟
جواب این سؤال کاملاً مثبت است، نکته قابل‌توجه اینکه حتی شما می‌توانید از یک شرکت بیمه چند عدد بیمه‌نامه خریداری کنید.
درواقع شما با خرید هر بیمه‌نامه عمر آینده بسیار بهتری را برای خود و عزیزانتان رقم می‌زنید چراکه هر بیمه عمر به‌منزله یک سرمایه گداری تضمین و یک چتر حمایتی بیمه‌ای است.

ممکن است کارمند باشید و از سوی اداره و سازمان خود تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی، درمانی، تکمیلی و حتی عمر باشید و یا آزادکار باشید و توسط کارفرما و یا حتی به‌صورت خویش‌فرما تحت پوشش بیمه‌ای فوق قرارگرفته باشید، هیچ اشکالی ندارد که یک و یا حتی چند بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه حتی با مبالغ جزئی برای خود و خانواده‌تان تهیه کنید. بیمه‌های عمر و بازنشستگی شما درواقع سرمایه‌گذاری‌های ارزنده‌ای هستند که برای فردای خود خلق می‌کنید.

بااینکه بیمه عمر ارائه‌شده توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌ای شباهت‌های زیادی به هم دارند اما برخی تفاوت‌ها و درواقع برتری‌های محصول و حتی خود شرکت بیمه ایجاب می‌کند تا در کنار بیمه‌نامه فعلی‌تان با اختصاص بخشی از درآمد و پس‌اندازهای خود بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه دوم، سوم و یا حتی چهارم و پنجم خود را تهیه کنید.
در کشور پیشرفته‌ای مثل ژاپن هر فرد به‌طور متوسط بیش از یک بیمه‌نامه عمر وزندگی دارد و این نشانگر اهمیت این بیمه‌نامه‌ها در وضعیت زندگی فردی و اجتماعی مردم دارد.

شما هم می‌توانید فارغ از اینکه در اداره و یا محل کار خود بیمه‌شده‌اید و حتی درگذشته یک بیمه‌نامه عمر دیگر خریداری کرده‌اید، این بار نیز با آینده‌نگری بیشتر بازهم در شرکت‌های بیمه سرمایه‌گذاری کنید و بیمه‌نامه‌ای باکیفیت‌تر از قبل برای خود تهیه کنید. ضمن اینکه با کمک مشاوران و متخصصان این حوزه برای دوره‌های مختلف زندگی و طول عمرتان می‌توانید برنامه‌ریزی کنید و برای هر زمان و شرایطی می‌توانید بیمه‌نامه عمر وزندگی خاص آن شرایط را خریداری کنید.

2 دیدگاه

  1. سلام دوستان خوب الو بیمه عمر
    آیا تا کنون به این موضوع توجه کرده اید که با داشتن چند بیمه نامه متفاوت، شما می توانید با استفاده از همه بیمه نامه هاتون تا آخرین ریال هزینه حوادث را از شرکت های بیمه دریافت کنید در حالی که پشتوانه مالی شما هیچ کاهشی را نخواهد داشت.
    دانش آموزان شهر ما توجه دارند که آینده فقط شامل گرفتن دیپلم و ورود به دانشگاه نیست اگر به سرنوشت افراد اطراف تون دقیق تر نگاه کنید زندگی ایشان چون آینه، آینده شما را نشان می دهد؛ گرفتاری امروز بزرگترها روزهای آتیه شما است پس شما ای آینده سازان کشور برای این که با بنیه قوی تری وارد سال های پیش رو بشوید بایستی خود را تجهیز کنید، حتما داشتن سرمایه مقدم بر علم است زیرا شما در ماه های آینده به کمربند ایمنی سلامت و شادابی و پشتوانه مالی قابل توجه و فرصت مدیریت زندگی نیاز دارید که این همه فقط با چند کاره بودن افراد بدست نمی آید، بلکه علاوه بر کسب علوم دانشگاهی، دانش اجتماعی و تقویت توان اقتصادی هم نیاز دارید، با نگاه به وضعیت افراد ضعیف و شکست خورده امروز و ایده های آینده ساز خودتون ببینید به چند بیمه نامه و با چه مشخصاتی نیاز دارید و در اولین فرصت با نمایندگان صادق و خیرخواه “الو بیمه عمر” تماس بگیرید و آینده خود را همین امروز بسازید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید