آتش‌سوزی

آتش، آشنای دیرینه و نماد تمدن
در برخی از فرهنگ‌ها از آتش به‌عنوان مظهر پاکی یاد می‌شود، از زمانی که بشر به این اختراع بسیار بزرگ دست‌یافت، شرایط زندگی متحول شد و تمدن‌ها پدید آمدند، رفته‌رفته روستانشینی به شهرنشینی تبدیل شد و صنعت متولد گردید.

آتش این عنصر حیاتی نقشی بسیار مهم در زندگی بشر دارد و بدون آن تقریباً ادامه حیات غیرممکن خواهد بود.

اما آتش همیشه هم آن‌قدر مهربان و حیاتی نیست، بعضی مواقع در اثر اشتباهات انسانی (سهوی یا عمدی) آتش آن روی خود را که سرشار از خشم و انزجار است پدیدار می‌کند و مال و جان انسان را می‌سوزاند.

علی‌رغم پیشرفته‌ای چشم‌گیر فنّاوری درزمینهٔ اعلام و اطفا حریق، هرروزه شاهد این هستیم که در گوشه‌ای از دنیا سازه‌ای طعمه حریق می‌شود و خسارت‌های بسیار سنگینی بر پیکره زندگی افراد و جامعه می‌اندازد. جبران این خسارت‌ها گاها به علت حجم بالای حادثه غیرممکن خواهد بود چون متأسفانه نه اقدامات پیشگیرانه مناسب صورت گرفته بود و نه اقدامات درمانی مناسبی

اما چاره چیست؟
مثل همیشه و در همه‌جا و برای هر چیزی که فکرش را بکنید جبرانی تمام‌عیار وجود دارد بنام بیمه که با ارائه طرح‌های بیمه‌ای مناسب، آتش‌سوزی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

آتش‌سوزی یکی شاخه‌های بیمه اموال است اما شرکت بیمه پاسارگاد در طرح جدید خود این امکان را فراهم کرده تا دارندگان بیمه‌های عمر و تأمین آتیه بتوانند منزل مسکونی خود را تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار دهند.

سقف پرداختی این پوشش تا 800 میلیون تومان در سال است. خسارت پرداختی نسبت به مبلغ حق بیمه و سال بیمه‌ای می‌تواند متفاوت باشد.
به‌عنوان‌مثال شخصی که خود را با ماهانه 200 هزار تومان بیمه می‌کند و این پوشش را انتخاب می‌کند درصورتی‌که منزل مسکونی وی دچار آتش‌سوزی، صاعقه یا انفجار شود و منشأ این اتفاق از داخل خود واحد مسکونی بیمه‌گذار باشد، شود در سال اول تا سقف 100 میلیون تومان و از سال دوم تا پایان مدت قرارداد تا سقف 300 میلیون تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی بیمه پاسارگاد قرار می‌گیرد.

بیمه‌گذاران محترمی که در کنار بیمه عمر و تأمین آتیه خود اقدام به سپرده گداری می‌نمایند، 50 برابر مبلغ سپرده و تا سقف حداکثر 200 میلیون تومان بیمه آتش‌سوزی منزل مسکونی به‌عنوان هدیه از شرکت بیمه پاسارگاد دریافت می‌نمایند.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید