برو کار کن مگو چیست کار… آری اما اگر سلامتی اجازه دهد!

شاید تا همین چند سال پیش وقتی‌که اسمی از کار کردن به میان می‌آمد، سختی و مشقت هم با آن همراهی می‌کرد و فقط به مردها اطلاق پیدا می‌شد؛ اما تغییر شرایط زندگی باعث شده است تا مشاغل مختلفی به وجود بیاید و حتی خیلی از خانم‌ها نیز پا به‌پای مردها مشغول کار و کسب درآمد شوند.
مشاغل تمام‌وقت، نیمه‌وقت و پاره‌وقت یا پروژه‌ای
مشاغل شیفتی، شب‌کار، روز کار و گردشی
مشاغل ثابت، دوره‌ای و سیار

امروزه درصد عمده‌ای از افراد جامعه در جهت کسب رفاه و آرامش خود و خانواده‌شان کار می‌کنند و صاحب شغل هستند، رقابت کاری، تنش‌های شغلی، ورشکستگی، سختی کار، محیط کار نامناسب و خیلی مؤلفه‌های دیگر ممکن است با خود نارضایتی شغلی را به همراه بیاورد؛ اما خبر خوب اینکه همه این‌ها قابل‌تغییر و انتخاب است، اما شرایط همیشه بر وفق مراد ما نیست.

خطرات و حوادثی در کمین ماست که متأسفانه نه قابل پیش‌بینی است نه قابل جبران.
شرایطی که ممکن است در صورت وقوع شخص را تا ابد و یا تا مدتی از کار وزندگی روزمره دور کند و او دیگر قادر به فعالیت نباشد.

در کنار همه خوبی‌ها و امتیازات بلامنازعی که رشد و پیشرفت تکنولوژی دارد، خطرات و آسیب‌های آن‌ها همواره نیروی کار هر جامعه‌ای را تهدید می‌کند، حوادث غیر شغلی نیز مزید بر علت است تا شاغلین با اقداماتی پیش گیرانه درزمانی که شرایط کارکرده برایشان وجود ندارد به لحاظ درآمدی و درمانی با مشکلی مواجه نباشند.

این شرایط نه‌چندان غریب که اصلاً خوشایند کسی نیست ازکارافتادگی نام دارد که سلامت شخص را شدیداً تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و عبارت است از ناتوانی کامل شخص در انجام هرگونه شغل و فعالیت که علت آن یا حادثه بوده است و یا بیماری.

ازکارافتاده شخصی است که یکی از شرایط زیر برای وی به وجود آمده باشد:
فقدان دید از دو چشم، قطع یا ازکارافتادگی کامل و دائمی دو بازو، دو دست، دو ساق پا یا دو پا، فقدان یک بازو یا یک دست و یا یک ساق پا و یا امراض دماغی غیرقابل علاج که باعث اختلال کلی مشاعر شوند.

هر فردی که مشغول به کار است در طول دوران اشتغال، روزهای مختلفی را تجربه می‌کند. شاید همه لحظه‌ها به کامش شیرین نباشد، سختی‌ها و مخاطرات شغلی خصوصاً در مشاغل پر ریسک و سنگین می‌تواند با خود حوادث و اتفاقات خطرناکی را به همراه داشته باشد، حساسیت این موضوعات زمانی بیشتر می‌شود که فرد، سرپرست یک خانواده باشد و کسب درآمد و امرارمعاش عده‌ای به او وابسته باشد.

شرایطی که ممکن است هیچ‌گاه ادامه کار را برای شخص ممکن نکند، اما چاره چیست؟

رعایت اصول ایمنی و انجام اقدامات پیشگیرانه به‌تنهایی کافی نیست، مکمل این‌ها داشتن پوشش بیمه‌ای مناسب است تا درزمانی که ازکارافتادگی کامل و دائم رخ داد، از حداکثر تضمین‌های مختلف برخوردار باشیم.

این حمایت بیمه‌ای که پوشش ازکارافتادگی کامل و دائم نام دارد در کانون توجهات بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد است.

درصورتی‌که بیمه‌شده دچار ازکارافتادگی کامل و دائم شود و این موضوع به تأیید پزشکی قانونی برسد شرکت بیمه پاسارگاد پرداخت می‌کند او را از پرداخت سایر اواسط حق بیمه آتی تا 100 درصد معاف می‌کند و علاوه بر این سرمایه‌ای تحت عنوان غرامت ازکارافتادگی تا 60 میلیون تومان به وی پرداخت می‌کند.

به‌عنوان‌مثال شخصی که اقدام به خرید بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد می‌کند و ماهانه 200 هزار تومان به‌عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند درصورتی‌که در دچار ازکارافتادگی کامل و دائم گردد تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف بوده و کلیه اقساط وی را شرکت بیمه پاسارگاد پرداخت می‌کند، علاوه بر این سرمایه‌ای معادل 28/800/000 تومان به‌عنوان غرامت ازکارافتادگی دریافت می‌کند.
نکته قابل‌توجه این پوشش آن است که در صورت حادث شدن ازکارافتادگی کامل و دائم کلیه پوشش‌های دیگر بیمه‌نامه برای بیمه‌شده برقرار است.

این پوشش به بیمه‌شده که سرپرست خانواده است این امنیت و آرامش را می‌دهد که اگر دچار ازکارافتادگی کامل و دائم شود، تمامی حق بیمه را بیمه‌گر پرداخت کرده و در انتهای قرارداد تمامی موجودی صندوق به وی پرداخت می‌گردد. این امر به ادامه پوشش‌ها خدشه‌ای وارد نمی‌کند و سایر شرایط بیمه‌نامه ادامه خواهد داشت.

همه بیمه‌شدگانی که شاغل هستند و در بازه سنی 15 تا 60 سال قرار دارند می‌توانند این پوشش را انتخاب کنند تا در صورت لزوم بتوانند از آن استفاده کنند.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید