این جعبه را باز نکنید!

2
412

همه انسان‌ها علی‌رغم اختلاف‌سلیقه‌هایی که باهم دارند، نقاط مشترک فراوانی نیز باهم دارند. یکی از این اتفاق‌نظرها که البته در مورد اغلب انسان‌ها وجود دارد این است که کنجکاو به انجام کارهایی هستند که از آن منع شده‌اند مثل عنوان همین مقاله که می‌گوید:

این جعبه را باز نکنید!

این جعبه می‌تواند خیلی خطرناک‌تر از یک بمب باشد، می‌تواند زمان حال وزندگی فعلی و حتی آینده شمارا نابود کنید و سلامتی‌تان را به خطر بیندازد. اما اگر در این جعبه را بااحتیاط و دیربه‌دیر بازکنید مشکلی به وجود نمی‌آید.

ذهنتان درگیر شده است و مشتاق به خواندن ادامه مقاله شده‌اید. من هم با شما همراه هستم و در ادامه این جعبه را که همه شما تعداد زیادی از آن را در گوشه و کنار زندگی‌تان دارید به شما معرفی می‌کنم.

این جعبه درواقع همه افراد، اتفاقات، خاطرات، تصمیمات، اقدامات و دستاوردهای غیرقابل‌قبول و منفی شما درگذشته است که متأسفانه در آن نیز باز است و ممکن است مدام به آن سرکشی کنید و خود را درگیر و دربند همه آنچه درگذشته اتفاق افتاده و باب میل شما نبوده است بکنید.

آیا جعبه یا جعبه‌های شما نیز باز است؟

این جعبه سنگین که سرعت و لذت زندگی کنونی شمارا تا حد بسیار زیادی گرفته است را قبل از هر اقدامی زمین بگذارید و بقیه چیزهایی که درگذشته شما بوده است و هنوز آزارتان می‌دهد را درون آن بیندازید.

این جعبه‌ها یا فیزیکی هستند یا ذهنی

جعبه فیزیکی می‌تواند همه آثار مادی تلخ گذشته را در خود جا دهد و جعبه ذهنی شامل روحیات، خاطرات و حتی افراد آزاردهنده زندگی شما هست.

آثار مادی گذشته که حتی ممکن است یک کتاب باشد و شمارا به سمت روزهایی پرتاب کند که یادآوری‌اش افسرده کننده است.

تمام یادگاری‌ها، هدایا، تصاویر، هرچند که دشوار است، اما با کنار گذاشتن این چیزها، راه را برای ورود آدم‌ها و خاطره‌های جدید باز می‌کنید.

وسایل عزیز ازدست‌رفته اگر واقعأ شمارا اذیت می‌کند و حالتان را بد می‌کند.


عکس، نامه، آزمایش یا هر مدرک دیگری که با دیدن آن‌ها خاطرات بد گذشته برایتان مرور می‌شود را درون این جعبه بیندازید.

شجاعانه همه وسایل مادی مربوط به آن دوران، از کوچک‌ترین چیزها گرفته تا بزرگ‌ترین آن‌ها را دست‌کم برای مدتی از جلو چشمتان دور کنید و همه را در جعبه بیندازید و در آن را جز برای عبرت گرفتن و درس آموختن از گذشته باز نکنید.

اگر می‌خواهید آن‌ها را همچنان نزد خودتان نگه‌دارید، باید مطمئن باشید که نمی‌توانند اثری منفی روی زندگی‌تان داشته باشند. درغیراین صورت باید آن‌ها را حتمأ دور بریزید و از بین ببرید.

شما آفریده‌شده‌اید که لذت ببرید نه اینکه غرق در خاطرات منفی گذشته شوید و حال و آینده خود را به تباهی بکشید.

زمان از حرکت بازنمی‌ایستد، زمان یعنی حرکت زمان یعنی تغییر زمان یعنی روبه‌جلو

 جرئت و جسارت داشته باشید و خواسته‌ها و آرزوهای خود را فدای گذشته‌تان نکنید

و اما جعبه ذهنی که می‌تواند دوستان، خاطرات تلخ، مکان‌های حادثه‌ساز و حتی شغلتان باشد.


شغلی که خاطرات بدی برایتان بر جای گذاشته است.
آهنگ‌ها، بوها، غذاها، مکان‌ها و هر موضوع ناراحت‌کننده دیگری که حالتان را بد می‌کند و شمارا غرق غم و اندوه می‌کند.

خالق هستی‌بخش شمارا شاد آفریده است. شمارا آزاد آفریده است تا آرزوها و رؤیاهایتان پرواز کنید و زنجیرها را رها کنید.

زنجیرها، گذشته تلخ و غیرقابل تغییری است که خود را درگیر و دربند آن کرده‌اید

این ضرب‌المثل را بارها شنیده‌اید:
کبوتر با کبوترباز با باز
و در ادامه یک موضوع بسیار مهم: شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید.

اینکه در حال حاضر که هستید و چه می‌کنید تا حد بسیار زیادی متأثر از 5 نفری است که تابه‌حال بیشترین لحظه‌های زندگی‌تان را با آن‌ها سپری کرده‌اید.

آیا از زندگی خود 100 درصد راضی هستید؟

من مطمئن هستم پاسخ اغلب شما به این سؤال منفی است چراکه افکار، باورها، عقاید و اعمال، دوستان و اطرافیان بسیار نزدیک شما تأثیرات زیادی روی زندگی‌تان گذاشته است.

دوستان خوب همچون طلا هستند گران‌بها، قیمتی و باارزش

گاهی اوقات با افرادی دوست هستید که از اعماق وجودتان می‌دانید هیچ کار مثبتی در زندگی‌تان انجام نمی‌دهند، به‌جز آنکه شمارا در زندگی عقب می‌اندازند.
اگر احساس کردید یک رابطهٔ دوستی باعث به تعویق افتادن اهدافتان در زندگی می‌شود، هیچ ایرادی ندارد که آن رابطه را قطع کنید.
دوستان منفی هیچ جایی در زندگی شما ندارند؛ چون شما قصد دارید روی چیزهای مثبت تمرکز کنید، ارتباطتان را با این افراد به حداقل برسانید و در ادامه آن‌ها را کنار بگذارید.

شما باید خودتان را متمایز و جدا کنید تا بتوانید درجایی باشید که آرزو دارید. شما باید از دوستانی که همیشه کارهای اشتباه گذشته‌تان را به یاد شما می‌آورند، شمارا از جنگیدن، تلاش کردن برای ساختن آینده موردعلاقه‌تان بازمی‌دارند فاصله بگیرید.

رها شوید، به آنچه در اطرافتان می‌گذرد، هیچ توجهی نکنید و روی اهدافتان تمرکز کنید. ممکن است احساس تنهایی کنید، این تنها هزینه‌ای است که باید برای موفقیت و رسیدن به اهداف و خواسته‌هایتان بپردازید.

مطمئن باشید چندان تنها نمی‌مانید چراکه می‌رسد روزی که افرادی که باورتان نداشتند، به شما می‌خندیدند، شمارا طرد می‌کردند و مورد تمسخر قرار می‌دادند، برای دیدن شما وقت می‌گیرند. این کار باعث می‌شود تا کم‌تر یاد گذشته بیافتید.

 

 

 

 

2 دیدگاه

  1. دلخوری ها و سرشکستگی ها و خاطرات سخت و تلخ، بارهای سنگینی هستند که ما مدام با خود حمل می کنیم در حالی که در یک خانه تمیز هر شب سر کیسه های زباله را می بندیم و در ساعت مقرر به بیرون از منزل می بریم تا مبادا محیط خانه را کثیف یا بد بو کنند، یادگاری های غم و ناراحتی های گذشته اگر هنوز در ذهن و قلب ما هستند درست مانند زباله های خانه کوچک ما عمل می کنند و روحیه ما را متعفن می کنند و آثارشان هم مثل سرطان تکثیر و تصاعدی افزایش می یابد، زباله ها کل منزل را غیر قابل سکونت می کنند و تصورات تاریک گذشته و سخنان سنگین سابق هم همینطور ضربان قلب ما را کند و حرکت ما را آهسته و ذهن ما را از ابتکار و خلاقیت می اندازند.
    برای توسعه سریع و پیشرفت شایسته خود بارهای بیهوده گذشته را از شانه و ذهن خود خارج کنید تا به همراهان موفق خود برسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید