فوت در اثر حادثه

0
1120


سرمایه بیمه حادثه (غرامت فوت حادثه)

حادثه خبر نمی‌کند اما… با بیمه، جبران، همواره در کمین حادثه است.

هر واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده شخص بروز کرده و منجر به جرح، نقص عضو، ازکارافتادگی و یا فوت گردد، این تعریف حقوقی حادثه است.

تمدن، شهرنشینی و گسترش زندگی ماشینی باعث شده است تا مخاطرات و آسیب‌های بشر هرروز گسترده‌تر و بیشتر شود. تصادفات، حوادث شغلی و غیر شغلی و حتی خیلی از موارد پیش‌بینی‌نشده، ممکن است در طول زندگی هر شخصی اتفاق بیفتد و ادامه حیات را برای وی بسیار سخت و حتی غیرممکن کند، از طرفی هزینه‌های بالای درمان و نگهداری شخص حادثه‌دیده و بدتر از آن غم و اندوه واردشده به خانواده و اطرافیان وی مزید بر علت است تا حادثه همان‌طور که از اسمش پیداست، مسیر زندگی را برای افراد به‌کلی عوض کند.
سلامتی و آرامش آرزوی هر انسانی است، اما وقوع حوادث و اتفاقات ناگوار در طول زندگی اجتناب‌ناپذیر است و همان‌طور که از اسمش پیداست حادثه خبر نمی‌کند.
جبران سلامتی ازدست‌رفته یا وجود عزیزی که دیگر در میان ما نیست، اصلاً امکان‌پذیر نیست؛ اما معیشت بازماندگان و حفظ چارچوب زندگی که با سالها تلاش و زحمت ساخته‌شده است را می‌توان با انتخابی درست و به‌موقع مدیریت کرد.

بیمه همان‌طور که از اسمش پیداست در زمان وقوع حادثه به‌عنوان حامی و پشتیبان، ایفای نقش می‌کند. شرکت‌های بیمه، این موضوع را به بهترین و کامل‌ترین شکل ممکن پوشش می‌دهند تا بازماندگان متوفی، علاوه بر درد و رنج حادث‌شده، دغدغه دیگری نداشته باشند.

همه افرادی که با خرید بیمه‌های عمر و تأمین آتیه به جمع دارندگان این محصول می‌پیوندند در صورت تمایل می‌توانند این پوشش را انتخاب و به‌عنوان یک چتر امنیتی، آن را برای خود فعال نمایند تا در زمان وقوع حادثه از جبرانی تمام‌عیار برخوردار باشند.

نکته بسیار مهمی که در این پوشش وجود دارد این است که درصورتی‌که شخص بیمه‌شده در اثر فوت حادثه از دنیا برود شرکت بیمه پاسارگاد علاوه بر پرداخت سرمایه حادثه به ذینفعان مرحوم، سرمایه ب

 

ازآنجاکه دردناک‌ترین و غم‌انگیزترین نوع مرگ‌ومیرها، فوت براثر حوادث استیمه عمر (غرامت فوت طبیعی) و اندوخته بیمه‌نامه را نیز به آن‌ها پرداخت می‌کند.
سقف این پوشش حداکثر 400 میلیون تومان هست اما ازاینجایی‌که در صورت فوت حادثه باید سرمایه بیمه عمر (غرامت فوت طبیعی) نیز پرداخت گردد عملاً سقف این پوشش 800 میلیون تومان خواهد بود.
انتخاب میزان سرمایه حادثه نیز بسته به سن و حق بیمه پرداختی بیمه‌شده متفاوت است
به‌عنوان‌مثال فردی که خود را با مبلغ ماهانه ۲۰۰ هزار تومان بیمه می‌کند به‌محض صدور بیمه‌نامه و فقط با پرداخت همان یک قسط اگر از دنیا برود سرمایهٔ عمری معادل ۷۲ میلیون تومان به‌عنوان غرامت فوت طبیعی به بازماندگانی که خود مرحوم مشخص کرده است توسط شرکت بیمه پاسارگاد پرداخت می‌شود؛ اما اگر همین فرد در اثر حادثه از دینا برود مبلغ غرامت پرداختی به ذینفعان وی 288 میلیون تومان خواهد بود.

 

از آنجائی که حادثه خبر نمی‌کند، پوشش‌های مربوط به حوادث دوره انتظار ندارند و از لحظه شروع قرارداد، فرد تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرد،

این پوشش دارای شرایط سنی بوده و به افراد بالای 12 سال و تا پایان مدت قرارداد تعلق می‌گیرد؛ اما این به این معنی نیست که کودکان زیر 12 سال نمی‌توانند این پوشش را انتخاب کنند، این افراد می‌توانند قبل از 12 سالگی این پوشش را انتخاب و به‌محض رسیدن به 12 سالگی به‌صورت خودکار این پوشش برایشان فعال می‌گردد.

شرکت بیمه پاسارگاد به‌عنوان یکی از ارائه‌دهندگان بیمه‌های عمر وقایعی همچون زلزله و اتشفشان، اعتصاب، شورش و بلوا را نیز در قالب خطرات اضافی، تحت پوشش قرار می‌دهد.

جهت دریافت مشاوره حرفه ای و کاملأ رایگان بیمه عمر اینجا را لمس کنید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید