روانشناسی رنگ قرمز:

رنگ قرمز یا سرخ یکی از رنگ‌های اصلی و جزو رنگ‌های گرم محسوب می‌شود. قرمز رنگی است که برای توصیف آتش و خون به کار می‌رود و مکمل آن، رنگ سبز است.
رنگ قرمز نشان‌دهنده تمایل شدید نسبت به چیزی یا کاری و نمادی از حسرت، خون و اشتیاق و دوست داشتن است. قرمز رنگ جنگ و جرئت و جسارت است.
قرمز رنگ اعلام‌خطر و سمبل عشق و تحرک است.
رنگ قرمز باعث آزاد شدن آدرنالین خون می‌شود، انرژی را افزایش می‌دهد، ضربان قلب را بالا می‌برد و باعث افزایش فشارخون می‌شود.
رنگ قرمز باعث افزایش متابولیسم بدن انسان شده و به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند. رنگ قرمز می‌تواند اشتها را تحریک کند، به همین دلیل در بیشتر رستوران‌ها، پیشخدمت‌ها از لباس‌های قرمزرنگ استفاده می‌کنند.

روانشناسی رنگ سبز:

سبز، یکی از رنگ‌های اصلی و جزو رنگ‌های سرد طبقه‌بندی می‌شود. سبز پس از رنگ آبی به‌عنوان دومین رنگ پرطرفدار در جهان شناخته می‌شود که نشان‌دهندهٔ تجدید حیات و تولد دوباره است. مکمل رنگ سبز، رنگ سرخابی است.
تولد، بخشندگی، تعادل، ایمنی، نشاط و آرامش؛ این‌ها تنها تعدادی از تأثیرات فراوان رنگ سبز بر ذهن آدم‌هاست. رنگی زیبا، محبوب و هر سلیقه‌ای را تأمین می‌کند.
انسان‌های آرام، خونسرد و درون‌گرا، رنگ سبز را بسیار دوست دارند ازاین‌رو، سبز احساسات را تحریک می‌کند و بر غده هیپوفیز تأثیر مثبتی دارد. این رنگ، فعالیت‌های بدن را هماهنگ و متعادل می‌کند.

روانشناسی رنگ صورتی:

روانشناسان عقیده دارند رنگی که برگزیده و دلخواه کسی است می‌تواند گویای خصوصیات اخلاقی و روانشناسی او باشد.
رنگ صورتی درواقع از ترکیب دورنگ قرمز و سفید به دست می‌آید و جزو رنگ‌های گرم محسوب می‌شود. رنگ صورتی برای توصیف گل رز به کار می‌رود و مکمل آن، رنگ سبز هست. صورتی‌رنگی رؤیایی و آرامش‌بخش است.
تیم‌های ورزشی بعضأ رختکن تیمهای رقیب را صورتی‌رنگ می‌کنند چون تا روحیه‌شان تضعیف ‌شود. رنگ صورتی درواقع همان قرمز است که کمرنگ شده باشد. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را البته کمی ملایم‌تر دارا می‌باشید.

روانشناسی رنگ بنفش:

همان‌طور که می‌دانید بنفش یک رنگ زنانه است و در میان خانم‌های جوان محبوب‌تر است. بنفش به‌عنوان یک رنگ قدرتمند سلطنتی شناخته می‌شود و اغلب به‌عنوان نماد راز و رمز، سحر و جادو، اصالت و ثروت در نظر گرفته می‌شود.
رنگ بنفش روشن نماد فردیت و تخیل است. رنگ بنفش تیره نماد بی‌اعتنایی است. رنگ یاسی نماد عشق و آرامش است.
از قدیم بنفش به‌عنوان یکرنگ سلطنتی در نظر گرفته می‌شود، رنگ بنفش رنگ سلطنتی سزار بود.

روانشناسی رنگ آبی:

این رنگ مانند رنگ قرمز سبب عکس‌العمل متضاد می‌شود. آبی، رنگ صلح و آرامش است و سبب می‌شود بدن مواد شیمیایی آرامش‌بخش تولید کند، پس اغلب در اتاق‌خواب از این رنگ استفاده می‌شود. رنگ آبی می‌تواند سرد و یأس‌آور هم باشد. مشاوران مد توصیه می‌کنند در مصاحبه‌های شغلی رنگ آبی بپوشید چون رنگ آبی نشان‌دهنده وفاداری است. افراد در اتاق‌های آبی فعال‌ترند. بررسی‌ها حاکی از آن است که وزنه‌برداران در سالن‌های ورزشی آبی رنگ قادرند وزنه‌های سنگین‌تری را بلند کنند.

روانشناسی رنگ زرد:

رنگ روشنی و شادمانی است و نشانه تسکین خاطر است زردپسندان همیشه در جستجوی پیشرفت و ترقی می‌باشند و همیشه به دنبال چیزهای تازه و به فکر تحول و ترقی می‌باشند کسانیکه رنگ زرد را انتخاب کرده‌اند می‌خواهند به مقام‌های بلند دست پیدا کنند و از طرف دیگران مورداحترام قرار بگیرند.
زرد رنگی جذاب، خیره‌کننده و بسیار مؤثر برای القای پیام خود. چراکه زودتر از هر رنگ دیگری چشم افراد را به خود متمرکز می‌کند.
رنگ زرد آسان‌ترین رنگ برای دیدن است بنابراین بهترین رنگ برای افرادی است که به بیماری کوررنگی دچار هستند.
اگر دوستدار رنگ زرد هستید همیشه حرفی برای گفتن دارید و عاشق صحبت کردن با دوستان خود هستید و همیشه با آن‌ها در تماسید هرکجا که باشید بسیار اجتماعی و شوخ‌طبع هستید و مردم به سمت شما جذب می‌شوند

روانشناسی رنگ مشکی:

مشکی یکی از زیباترین رنگ‌هاست بااین‌حال نشانه نبود رنگ است. رنگ سیاه قوی‌ترین و مقتدرترین رنگ است، رنگ سیاه نور را جذب می‌کند و فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهد.
این رنگ احساس قاطعیت، الزام و رسمیت را به وجود می‌آورد. رنگ سیاه تسخیرکننده، عمیق و سنگین است به‌طوری‌که مردم فکر می‌کنند جعبه‌های سیاه سنگین‌تر از جعبه‌های سفید است.

روانشناسی رنگ سفید:

رنگ سفید درواقع یکرنگ نیست بلکه نبود ماهیت یکرنگ است. رنگ سفیدرنگی مثبت، نورانی و مهیج است و القاکننده آرامش، صفا و صلح است. رنگ سفید تکانه‌های احساسی را تسکین می‌دهد.
خواص روانی مثبت رنگ سفید: بهداشتی بودن، شفافیت، خلوص، پاکی و سادگی است. خواص منفی این رنگ هم سردی و غیردوستانه بودن است.
اگر رنگ سفید را دوست دارید شخصیت متعادل و پایدار دارید و می‌توانید احساسات خود را کنترل کنید. به تمیز بودن اهمیت زیادی می‌دهید و کثیفی شمارا عصبانی می‌کند. قبل از انجام هر کاری به‌خوبی فکر می‌کنید و سپس اقدام به انجام کاری می کنید. زندگی ساده و بدون تجملات را ترجیح می‌دهند.

 

 

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید