دوشنبه, 18 فوریه, 2019

بانک پاسارگاد حاصل یک تفکر 8 ساله است که از سال 1376 توسط مدیران یا راهبران فکری آن پایه‌گذاری شده و از نیمه دوم سال 1383 گام‌های اجرایی برای تأسیس بانک برداشته شد. بانک پاسارگاد به‌موجب مجوز 2849/ه مورخ 1384/6/22 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با سرمایه 3500 میلیارد ریال که تماماً پرداخت‌شده است فعالیت خود را آغاز نمود که از این رقم 2000 میلیارد ریال به‌وسیله مؤسسان پرداخت‌شده و 1500 میلیارد ریال با پذیره‌نویسی همگانی به‌وسیله 34000 نفر خریداری‌شده است. در حال حاضر سرمایه بانک پاسارگاد 50.400 میلیارد ریال است.

پذیره‌نویسی بانک در ۱۳۸۴/۵/۱۱ انجام، مجمع مؤسس در 5 شهریور 1384 برگزار، مجوز تأسیس در 13 شهریور 1384 و مجوز فعالیت بانک در 22 شهریور 1384 دریافت شد. نخستین شعبه بانک در تاریخ 23 آذر 1384 در شهر مشهد به‌طور رسمی گشایش یافت و آغاز به ارائه خدمت به هم‌وطنان نمود. جامعه مؤسسان مشتمل بر یک مجموعه (دارایی اجتماعی، دارایی فنی، پشتیبان مالی) مرکب از 130 نفر از انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها و آموزش عالی، 130 هزار نفر از اشخاص حقیقی متخصص در امور بانکی، مالی و سرمایه و همچنین موسسه‌های اقتصادی و صندوق بازنشستگی، گروه صنعت، گروه پیمانکاران، 160 نفر از انبوه‌سازان و سرمایه‌گذاران در بخش مسکن، 300 نفر از پزشکان متخصص و گروه مهندسان هستند. تعداد سهامداران بانک 1/5 میلیون نفر و 327 شعبه بانک در تهران و شهرستان‌ها فعال است. سند راهبردی بانک پاسارگاد را ببینید.


مسئولیت‌های اجتماعی بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد با اعتقاد و باوری راسخ، «مسئولیت‌های اجتماعی» را به‌عنوان رویکردی متعالی به کسب‌وکار همواره مدنظر قرار داده است و مجموعه استراتژی‌ها و سیاست‌های کلان بانک در حوزه‌های گوناگون مشتریان، سهام‌داران، همکاران، جامعه و …در چارچوب این نگاه مسئولانه تنظیم‌شده و مضاف بر این به‌صورت پیوسته اقدامات و فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای را در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی و نیز اعطای کمک‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه باهدف مشارکت سازنده در توسعه اجتماعی به انجام می‌رساند.

لذا، ایجاد و نهادینه‌سازی فرهنگ غنی پاسارگادی در همه سطوح و ارکان، حذف فاصله بین مشتری و بانکدار، تدارک فضای مناسب برای حضور مشتریان در بانک، ارائه خدمات بانکی به مشتریان با نهایت احترام، ایفای نقش مؤثر درحرکت اصولی و هدایت صنعت بانکداری در جهت توسعه بانکداری الکترونیکی، پرچم‌داری در بسیاری از حوزه‌های تخصصی صنعت بانکداری و کمک به تأمین منابع طرح‌های عمرانی بزرگ و ملی، تنها برخی از جلوه‌های این رویکرد جامع است. بانک پاسارگاد ایمان دارد سازمانی که پایبند مسئولیت‌های اجتماعی خود است، لاجرم آنچه درست است را انجام می‌دهد، از تصمیم‌گیری‌های خودسرانه و نا ثواب گریزان است و با بهره‌مندی از خلاقیت و نوآوری و طرد روش‌های منسوخ، نویدبخش پیشرفت و تعالی خود و جامعه خواهد بود.

تالار افتخارات بانک پاسارگاد