چهارشنبه, 5 آگوست, 2020

بانک پاسارگاد حاصل یک تفکر ۸ ساله است که از سال ۱۳۷۶ توسط مدیران یا راهبران فکری آن پایه‌گذاری شده و از نیمه دوم سال ۱۳۸۳ گام‌های اجرایی برای تأسیس بانک برداشته شد. بانک پاسارگاد به‌موجب مجوز ۲۸۴۹/ه مورخ ۱۳۸۴/۶/۲۲ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با سرمایه ۳۵۰۰ میلیارد ریال که تماماً پرداخت‌شده است فعالیت خود را آغاز نمود که از این رقم ۲۰۰۰ میلیارد ریال به‌وسیله مؤسسان پرداخت‌شده و ۱۵۰۰ میلیارد ریال با پذیره‌نویسی همگانی به‌وسیله ۳۴۰۰۰ نفر خریداری‌شده است. در حال حاضر سرمایه بانک پاسارگاد ۵۰۴۰۰ میلیارد ریال است.

پذیره‌نویسی بانک در ۱۳۸۴/۵/۱۱ انجام، مجمع مؤسس در ۵ شهریور ۱۳۸۴ برگزار، مجوز تأسیس در ۱۳ شهریور ۱۳۸۴ و مجوز فعالیت بانک در ۲۲ شهریور ۱۳۸۴ دریافت شد. نخستین شعبه بانک در تاریخ ۲۳ آذر ۱۳۸۴ در شهر مشهد به‌طور رسمی گشایش یافت و آغاز به ارائه خدمت به هم‌وطنان نمود. جامعه مؤسسان مشتمل بر یک مجموعه (دارایی اجتماعی، دارایی فنی، پشتیبان مالی) مرکب از ۱۳۰ نفر از انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها و آموزش عالی، صد و سی هزار نفر از اشخاص حقیقی متخصص در امور بانکی، مالی و سرمایه و همچنین موسسه‌های اقتصادی و صندوق بازنشستگی، گروه صنعت، گروه پیمانکاران، ۱۶۰ نفر از انبوه‌سازان و سرمایه‌گذاران در بخش مسکن، ۳۰۰ نفر از پزشکان متخصص و گروه مهندسان هستند. تعداد سهامداران بانک ۱/۵ میلیون نفر و ۳۲۷ شعبه بانک در تهران و شهرستان‌ها فعال است. سند راهبردی بانک پاسارگاد را ببینید.

 


مسئولیت‌های اجتماعی بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد با اعتقاد و باوری راسخ، «مسئولیت‌های اجتماعی» را به‌عنوان رویکردی متعالی به کسب‌وکار همواره مدنظر قرار داده است و مجموعه استراتژی‌ها و سیاست‌های کلان بانک در حوزه‌های گوناگون مشتریان، سهام‌داران، همکاران، جامعه و …در چارچوب این نگاه مسئولانه تنظیم‌شده و مضاف بر این به‌صورت پیوسته اقدامات و فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای را در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی و نیز اعطای کمک‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه باهدف مشارکت سازنده در توسعه اجتماعی به انجام می‌رساند.

لذا، ایجاد و نهادینه‌سازی فرهنگ غنی پاسارگادی در همه سطوح و ارکان، حذف فاصله بین مشتری و بانکدار، تدارک فضای مناسب برای حضور مشتریان در بانک، ارائه خدمات بانکی به مشتریان با نهایت احترام، ایفای نقش مؤثر درحرکت اصولی و هدایت صنعت بانکداری در جهت توسعه بانکداری الکترونیکی، پرچم‌داری در بسیاری از حوزه‌های تخصصی صنعت بانکداری و کمک به تأمین منابع طرح‌های عمرانی بزرگ و ملی، تنها برخی از جلوه‌های این رویکرد جامع است. بانک پاسارگاد ایمان دارد سازمانی که پایبند مسئولیت‌های اجتماعی خود است، لاجرم آنچه درست است را انجام می‌دهد، از تصمیم‌گیری‌های خودسرانه و نا ثواب گریزان است و با بهره‌مندی از خلاقیت و نوآوری و طرد روش‌های منسوخ، نویدبخش پیشرفت و تعالی خود و جامعه خواهد بود.

تالار افتخارات بانک پاسارگاد

error: Content is protected !!