معرفی سامانه کاربری نمایندگان بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد

از دیرباز، علاوه بر مقوله امنیت اطلاعات، مبحث شفافیت و در دسترس بودنشان نیز موردتوجه بوده است.
همه سازمان‌ها و شرکت‌ها خصوصاً در عصر حاضر علاوه بر مسئله بسیار مهم و حیاتی مشتری مداری، باید در جهت تعالی سازمان، به پرسنل، کارمندان، نمایندگان و همه اعضای سازمان از خرد و کلان توجه ویژه‌ای نموده و برای ارائه خدمات هر چه‌بهتر و رسیدن به وضعیت ایده آل و آرمانی موردنظرشان همواره به دنبال کسب رضایت همه کارکنان سازمان باشند.
در این میان بخش فروش و خصوصاً اعضای اصلی شبکه فروش هر سازمان در خط مقدم فرآیند بازاریابی، بازار سازی و فروش می‌باشند و باید گفت که شبکه فروش هر سازمان شاهرگ حیاتی و قلب تپنده‌اش است.
مدیران آن سازمان علاوه بر پرداخت کارمزد فروش و کلیه حق‌وحقوق‌های نمایندگان و بازاریابان، باید آن‌ها را در جریان جزئیات کار قرار دهند تا نماینده فروش با آسودگی خاطر در راستای رشد و ترقی خود و سازمان قدم بردارد.
به‌طورکلی ارکان فروش هر سازمان باید اطلاعاتی بروز و کاملاً دقیق از میزان و سهم فروش خود داشته و بتوانند مشتریانشان را رصد کنند و خدمات پس از فروش را به‌راحتی به ایشان ارائه دهند.
در همین راستا شرکت بیمه پاسارگاد نیز به‌عنوان یکی از متولیان اصلی فروش بیمه‌های زندگی و غیرزندگی و اتکایی در کشور و دارنده سهم قابل‌توجهی از فروش بیمه‌های زندگی به نمایندگان فروش خود از همان ابتدای شروع فعالیت یک سامانه کاربری نمایندگی اختصاص می‌دهد.

نمایندگان فروش بیمه‌های عمر و تأمین آتیه پاسارگاد پس از گذراندن دوره‌های آموزشی (فشرده) و بعد از فروش اولین بیمه‌نامه‌هایشان (حتی یک بیمه‌نامه) در سیستم صدور شرکت ثبت‌شده، کد کاربری و رمز عبور دریافت می‌کنند و دسترسی‌شان به سامانه کاربری نمایندگی بازخواهد.

با در اختیار داشتن این سامانه، نمایندگان فروش در هر جای دنیا و در هرزمانی می‌توانند در جریان صفرتا صد فروش خود باشند.

مشخصات کامل بیمه‌گذاران، اطلاعات بیمه‌نامه‌های فروخته‌شده، سرسید اقساط، گزارشات مختلف ازجمله واریز یا عدم واریز اقساط توسط بیمه‌گذاران، تمدید و صدور دفترچه‌های اقساط حق بیمه و از مهم‌تر تمام جزئیات کارمزد را می‌توانید مشاهده کنید.

چنین دسترسی‌هایی قطعاً نماینده را در جریان تمام امور فروش خواهد گذاشت و وی با رصد مستمر مجموعه خود می‌تواند قدم بزرگی در مسیر رشد شخصی و سازمان بردارد.

چنین قابلیتی باعث می‌شود تا مسائلی چون افت فروش، معوق شدن اقساط و مغایرت‌های مالی و محاسباتی به حداقل ممکن برسد و خود نماینده بتواند به‌عنوان یکی از اعضای بسیار مهم سازمان فروش، قسمت عمده‌ای از خدمات و پشتیبانی‌های لازم را به بیمه‌گذارانش ارائه دهد.

می‌خواهم نماینده بیمه پاسارگاد شوم

2 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید